توییت ظریف پس از بازدید از کارخانه نوآوری آزادی

توییت ظریف پس از بازدید از کارخانه نوآوری آزادیمحمدجواد ظریف، وزیر امرور خارجه کشورمان در توییتی نوشت: ۲۵۰۰ کارآفرین یک ساختمان قدیمی در تهران را به یک کارخانه نوآوری برای تولید و توسعه فناوری‌ پیشرفته- اعم از بازی‌سازی، نانو دارو، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا – تبدیل‌کرده‌اند. تروریسم اقتصادی دونالد ترامپ سعی در محدود کردن آن‌ها و خلاقیت‌هایشان را دارد اما آن‌ها برای دست‌یابی به رویاهایشان از پا نخواهند نشست.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف ضمن بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه نوآوری آزادی با متخصصان و شاغلان آن مجموعه رایزنی و گفت وگو کرد.

براساس اعلام دست اندرکاران این کارخانه، کارخانه نوآوری آزادی یکی از بزرگ‌ترین مراکز فعالیت استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه است. این مکان برای سهولت دسترسی تیم‌های کارآفرین به زیرساخت‌ها و کلیه امکانات مورد نیاز آن‌ها و هم‌افزایی فعالیت‌های استارتاپ‌ها برپا شده‌است تا در فضایی پویا به نوآوری و خلاقیت بپردازند.

بر اساس این گزارش، این کارخانه یکی از زیر مجموعه‌های شعب پارک فناوری پردیس است که تحت عنوان کارخانه‌های نوآوری در سطح شهر تهران فعالیت می‌کند تا پلتفرم و بستر ایده‌آلی برای جذب، پرورش و رشد تیم‌های نوپا باشد.

در جریان این بازدید برخی از محققان حاضر در این مجموعه به تاثیر منفی تحریم‌ها بر روی فعالیت‌هایشان در عرصه بین الملل اشاره کردند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *