جاده‌های زنجان پوشیده از مه غلیظ است

جاده‌های زنجان پوشیده از مه غلیظ استمحمد محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون آزادراه زنجان – تبریز، زنجان – میانه، ابهر – خدابنده، زنجان – بیجار، زنجان – دندی و دندی – تخت سلیمان پوشیده از مه غلیظ است.

وی اعلام کرد: رانندگان عبوری از همه مسیرهای استان زنجان خودروهای خود را مجهز به چراغ ها مه شکن کنند و برای تردد احتیاط و صبوری بیشتری نسبت به روزهای عادی داشته باشند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: رانندگان عبوری از جاده های استان خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی، گرمایشی و زنجیرچرخ مجهز کنند

محمدی خاطرنشان کرد: نیروهای راهداری با ۵۰ اکیپ در ۳۰ گردنه کوهستانی و سخت گذر ۲۴ ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
وی تاکید کرد: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند. وی، از رانندگان خواست، نسبت به رعایت فاصله طولی و داشتن سرعت مطمئنه جدیت داشته باشند تا شاهد سوانح جاده ای نباشیم.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.

به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۳۱ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، ۳۷ دوربین نظارتی در این محورها، ۲ سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و ۶۸ دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *