جدیدترین مشخصات در دسترس از کارت گرافیک RTX 2080 Ti

جدیدترین مشخصات در دسترس از کارت گرافیک RTX 2080 Ti


به تازگی مشخصات جدیدی از کارت گرافیک جدید RTX 2080 Ti کمپانی انویدیا منتشر شده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

RTX 2080 Ti

چند روزی از معرفی کارت‌های گرافیک نسل جدید کمپانی انویدیا گذشته است و تا به حال اطلاعات دقیقی از کارایی این محصولات تازه نفس منتشر نشده است. دلیلی مشخص بر نبود بنچمارک‌ها و چارت‌های مرتبط با کارایی این محصولات تازه کمپانی انویدیا وجود دارد، تا به حال هیچ گونه درایور برای کارت‌های گرافیک 20 GeForce RTX منتشر نشده است. با این حال است که دست کم تا ابتدای ماه سپتامبر سال جاری باید صبر کرد تا درایورهای گرافیکی جدید منتشر شوند و پس از آن بتوان شاهد کارایی تمام این کارت‌های گرافیک قدرتمند بود. زمان انتشار بررسی‌ این کارت‌های گرافیک نیز از روز 14 ماه میلادی سپتامبر خواهد بود که از سوی کمپانی انویدیا مشخص شده است.

تصویری که اخیرا توسط یکی از خبرنگاران فعال در این حوزه که گرفته شده است، حاکی از مشخصات کامل پردازشگر گرافیکی سیلیکون TU102 است. طبق این داده‌ها پردازشگر گرافیکی TU102 از 4608 واحد هسته پردازشی CUDA، از 576 واحد هسته پردازشی تنسور (Tensor)، 72 واحد هسته پردازشی RT و 288 واحد Texture است. افزون بر این گفته‌ها، پردازشگر گرافیکی TU102 از 96 واحد ROP نیز برخوردار می‌باشد. سیلیکون TU102 در کارت گرافیک RTX 2080 Ti به کار گرفته شده است، اما این کارت به صورت کامل از مشخصات ذکر شده برخوردار نیست. از سوی دیگر، دو کارت قدرتمند Quadro RTX 6000 و 8000، هر دو به صورت کامل از مشخصات گفته شده برخوردارند.

RTX 2080 Ti

به تازگی تصویری از برنامه EVGA Precision X1 به بیرون راه یافته است که نشان دهنده بروزرسانی ظاهری و امکانات بیشتری برای اورکلاکینگ است. در اینجا نکته‌ای که می‌توان یافت، قابلیت و راهکاری تازه برای اورکلاکینگ، آن هم برای کارت‌های گرافیکی جدید کمپانی انویدیا با معماری Turing است. طبق اطلاعات منابع آگاه، این قابلیت در برنامه EVGA Precision X1، با نام NVIDIA Scanner شناخته شده است. با قابلیت جدید می‌توان شاهد تنظیم شدن ولتاژ و سرعت کلاک به صورت خودکار بود.

RTX 2080 Ti

در نشست چهارم، یک مقایسه کلی نسبت به دو معماری پاسکال و معماری تازه Turing در عمل سایه زنی انتشار یافته است. اگر به چارت توجه کنید، شاهد افزایش کارایی در نرم افزار تست 3D Mark تا 50 درصد بیشتر خواهید بود.

منبع: Videocardz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *