جیم کلر در کمپانی Intel مشغول به کار خواهد شد

جیم کلر در کمپانی Intel مشغول به کار خواهد شد


جیم کلر را با نام خالق معماری Zen برای پردازنده‌های کمپانی AMD نیز می‌شناسیم. وی پس از فعالیت خود در کمپانی AMD، این کمپانی را ترک کرد و در کمپانی تسلا برای مدتی مشغول به کار شد. پیشتر در سخت افزار خواندید “جیم کلر، خالق معماری ZEN احتمالا در Intel مشغول به کار خواهد شد”. کمپانی اینتل نیز به منظور تایید این خبر اعلامیه‌ای را منتشر کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

AMD

Jim Keller

به تازگی کمپانی اینتل، طی یک اعلامیه رسمی، پیوستن جیم کلر را به این کمپانی تایید کرد. طبق اعلام این کمپانی، جیم کلر در بخش مهندسی سیلیکونی کمپانی اینتل مشغول به کار شده است. وی مسئولیت رهبری این بخش را بر عهده خود دارد. با این حال، جیم کلر دومین فرد نام آشنا با سابقه فعالیت در کمپانی AMD است که در نهایت به کمپانی اینتل ملحق شده است. پیش از این راجا کودوری، طراح معماری در بخش کارت گرافیک کمپانی AMD و سرپرست سابق بخش RTG، این کمپانی را ترک کرده و به کمپانی اینتل ملحق شد. حال زمزمه‌های ملحق شدن کریس هوک، مدیر سابق بازاریابی کمپانی AMD به سوی کمپانی اینتل نیز به گوش می‌رسد.

کلر نه تنها در بخش معماری Zen در کمپانی AMD فعالیت داشته بلکه در طی تولید پردازنده‌های مبتنی بر ARM نیز فعالیت و حضور مهمی را داشته است. در این مورد می‌توان به طراحی وی در سری پردازنده‌های K8 و K12 اشاره داشت. از سوی دیگر، کمپانی اینتل نیز در اعلامیه خود، جیم کلر را به عنوان یکی از محترم‌ترین طراحان معماری پردازنده از دیدگاه خود معرفی کرده است.

منبع: Guru3D

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *