حافظه‌های A die سامسونگ به‌زودی جایگزین تراشه‌های B die می‌شوند

حافظه‌های A die سامسونگ به‌زودی جایگزین تراشه‌های B die می‌شوند


همانطور که می‌دانیم، حافظه‌های B die کمپانی سامسونگ به‌عنوان ماژول‌های دینامیک دارای پتانسیل عملکردی بالا در میان دیگر رقبای خود شناخته می‌شوند. حافظه‌های فوق به دلیل توانایی خود در دستیابی به مقادیر فرکانسی بالا در تایمینگ پایین توسط اورکلاکرهای گوناگون در سرتاسر جهان تحت اقتباس قرار گرفته و به عنوان محصولاتی انعطاف‌پذیر شناخته می‌شوند، اما عمر حافظه‌های مذکور سرانجام به پایان رسیده و کمپانی سامسونگ در تلاش است تا جایگزین آن‌ها را در قالب حافظه‌های A die و تولید شده بر مبنای فناوری ساخت 1z نانومتر معرفی و روانه بازار نماید.

حافظه‌های A die سامسونگ به‌زودی جایگزین تراشه‌های B die می‌شوند

حافظه جدید و تازه نفس معرفی شده که در حال حاضر تحت عنوان M378A4G43AB2-CVF شناخته می‌شود یک ماژول DDR4 در گنجایش 32 گیگابایت، فرکانس مرجع 2933 مگاهرتز و تایمینگ CL21-21-21 به شمار می‌رود. محصول ارائه شده از جانب کمپانی سامسونگ در حال حاضر از ویژگی خاصی بهره نمی‌برد، زیرا اگرچه سرعت کلاک پیش‌فرض آن خوب است، اما مقدار تایمینگ در نظر گرفته شده بسیار بالا بوده و محصولات هم‌رده از کمپانی‌های رقیب با مقادیر تایمینگ کمتر هم‌اکنون در دسترس هستند. با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست حافظه‌های A die کدام بخش از بازار را تحت پوشش در آورده‌اند، با توجه به اطلاعات فوق می‌توان این موضوع را در میان سیستم‌های میان رده جستجو کرد.

در انتها باید خاطر نشان که بلوغ حافظه‌های B die نیز پس از عرضه مدت زمانی به طول انجامید، بنابراین این موضوع در مورد محصولات جدید و تازه نفس فوق نیز صادق بوده و شاید مدل‌های جدید در حال حاضر عملکرد آن‌چنان قابل توجهی را از خود نشان ندهند، اما شرایط بدون شک در آینده با بهبود فراتری همراه می‌شود.

منبع: TechPowerUP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *