حمایت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی از پژوهش‌های فناورانه

حمایت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی از پژوهش‌های فناورانهبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیاوش وحدت چهارشنبه ۲۰ آذر گفت: هرسال با توجه به رویکرد سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ۵ تا ۱۰ درصد بودجه جاری این شرکت صرف حمایت از صنایع کوچک، فناوری و پژوهش با محوریت رفع نیازهای فناورانه می‌شود.

وی اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون برای حمایت مالی از چهار پروژه پژوهشی استان خراسان شمالی ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار ملی هزینه شده است.

وی، ماندگاری آبنبات و تغییر فرمول خوشه پلاستیک را از جمله این طرح‌ها دانست و اظهار داشت: ۲ میلیارد ریال از این رقم در سال جاری برای خوشه‌های صنعتی استان و مطالعه و مشاوره اخذ ایزو ۱۷۰۲۵ صرف شد تا با دریافت این ایزو، که برای صادرات لوله‌های پلی اتیلن لازم است، زمینه صادرات آن فراهم شده و قدرت رقابت آن با نمونه‌های مشابه افزایش پیدا کند.  

وی اضافه کرد: با پارک علم و فناوری و دانشگاه‌های استان نیز طرح‌های پژوهشی و عارضه یابی اجرا کرده ایم تا بتوانیم از پژوهش‌های مرتبط با واحدهای کوچک استفاده کنیم که البته نتایج خوبی نیز گرفته‌ایم.

خراسان شمالی دارای ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی است.

 مجموع سرمایه‌گذاری واحدهای کوچک در این استان ۲ هزار و ۸۱۶ میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی این بخش چهار هزار و ۳۸۵ نفر است.  

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *