حناچی: فضاهای شهری را برای حضور معلولان مناسب‌سازی می‌کنیم

حناچی: فضاهای شهری را برای حضور معلولان مناسب‌سازی می‌کنیمبه گزارش شهرنوشت: شهردار تهران عصر دوشنبه ۱۲ آذر در مراسم جشن ازدواج معلولین که در برج میلاد با حضور آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد، تعدادی از اعضا شورای شهر و ولی‌الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد، حضور یافت.

پیروز حناچی با تبریک به افرادی که در این ایام مبارک زندگی مشترکشان را آغاز می‌کنند، گفت: در خصوص مطالبی که درمورد بنده گفتند باید بگویم حضرت امیر (ع) که شما عزیزان به نام نامی ایشان زندگی مشترکتان را آغاز می‌کنید؛ فرمودند من از دیگران خودم را بهتر می‌شناسم و خداوند نیز بر نفس من حاکم و آگاه است.

او ادامه داد: در این دوره از نظام مدیریت شهری که به امانت در دست ماست، نگاهمان این خواهد بود که معنا توانایی و معلولیت را تغییر دهیم. به عبارت بهتر، توان‌یاب کسی نیست که روی ویلچر نشسته یا خداوند به حکمت، عارضه‌ای در او ایجاد کرده است؛ هر کسی که نتواند در عرصه‌های اجتماعی حضور داشته باشد توان‌یاب است حتی اگر چهار ستون بدنش سالم باشد.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله کاری خواهیم کرد که فضاهای شهری‌مان برای همه کسانی که نیازمند مناسب‌سازی هستند، آماده شوند تا هیچ‌ کس به‌ واسطه موانع فیزیکی، امکان عدم حضور در عرصه‌های اجتماعی را نداشته باشد. از خداوند کریم در این ایام مبارک به یمن نیت‌های شما می‌خواهیم که تمام ما را در این ماموریت یاری کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *