خبر عدم پشتیبانی مادربردهای A320 از پردازنده‌های Ryzen 3000 صحت ندارد

خبر عدم پشتیبانی مادربردهای A320 از پردازنده‌های Ryzen 3000 صحت ندارد


بنا بر آخرین اطلاعاتی که در مورد انتشار بروزرسانی بایوس مادربردهای جدید مبتنی بر چیپست AMD در دسترس قرار گرفته، ظاهرا عدم پشتیبانی مادربردهای A320 از پردازنده‌های Ryzen 3000 صحت ندارد. در ادامه همراه سخت افزار باشید.

اگر در این هفته اخبار حوزه سخت افزار را دنبال کرده باشید، حتما مطلع از اعلام کمپانی ایسوس مبنی بر انتشار بروزرسانی برای دست کم 35 مادربرد جدید به منظور پشتیبانی از پردازنده‌های Ryzen 3000 کمپانی AMD شدید. در یک لیست نام مادربردهایی که بروزرسانی جدید بایوس را دریافت می‌کنند ذکر شد و نکته‌ای که وجود داشت، نبود مادربردهای سری A320 در این لیست بود. پس از این احتمال داده شد تا مادربردهای پایین رده A320 از نسل جدید پردازنده‌های کمپانی AMD پشتیبانی نخواهند کرد. به تازگی کمپانی ASrock به عنوان یک تولید کننده مادربرد بروزرسانی بایوس برای مادربردهای خود را منتشر کرده که به نظر می‌رسد سری A320 نیز با پردازنده‌های جدید سازگاری دارند.

تمامی مادربردهای کمپانی ASrock که مبتنی بر چیپست‌های AMD هستند یک بروزرسانی بایوس موسوم به AGESA to 0.0.7.2 را دریافت کردند که احتمالا پردازنده‌های Ryzen 3000 را پشتیبانی می‌کنند. اگر به صفحه پشتیبانی در وب سایت شرکت ازراک مراجعه کنید و به لیست مادربردهای ذکر شده توجه کنید نام A320 را در میان مادربردهای B350 ،X370، و B450 را خواهید دید. افزون بر این، طبق اطلاعات موجود فریمور مادربردهای X470 نیز به AGESA 0.0.7.2 ارتقا پیدا کرده است.

با وجود تمام بروزرسانی‌ها و لیست مادربردهای منتشر شده می‌توان گفت آپدیت بایوس مسبب سازگاری تمامی مادربردهای ذکر شده با پردازنده‌های نسل سومی RYZEN خواهد شد. با این این احتمال نیز وجود دارد مادربردهای A320 تحت بروزرسانی اخیر تنها قرار است از APU‌ های جدید پشتیبانی کنند.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *