خسارت باران و تگرگ به شهرهای شمال غرب

خسارت باران و تگرگ به شهرهای شمال غرببه گزارش همشهری، «باقر هنربر» مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: بارش ۱۱ دقیقه‌ای رگباری در شهرستان ورزقان موجب آبگرفتگی یک باب خانه شد. این بارش خسارت‌هایی نیز به ۴ خانوار عشایری در روستای نصیرآباد ورزقان وارد آورد. این ۴ خانواده خسارت‌دیده از سوی نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند و خسارت دیگری از بارش‌های پراکنده و رگباری در استان گزارش نشده است.  همچنین، بارش تگرگ و باران بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به ۲۲ روستای استان آذربایجان غربی خسارت وارد کرد.  

«محمدمهدی شهریاری» استاندار در نشست فوق‌العاده مدیریت بحران به منظور بررسی آخرین وضعیت باغ‌های خسارت‌دیده از بارش تگرگ روز دوشنبه اظهار کرد: کارشناسان هواشناسی احتمال بارش تگرگ را پیش‌بینی کرده بودند. بارش شدید تگرگ حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به باغ‌ها و زمین‌های زراعی استان خسارت زده است. بر اساس برآوردهای اولیه سازمان جهاد کشاورزی، ۳۲۰۰ هکتار از اراضی و باغ‌های شهرستان ارومیه بر اثر بارش تگرگ و جاری شدن سیل دچار خسارت شده‌اند. از مجموع این میزان خسارت ۲۲۰۰ هکتار مربوط به باغ‌ها و بقیه نیز مربوط به اراضی کشاورزی است.  

شهریاری با بیان این‌که باغ‌های سیب و انگور ۲۶ روستای شهرستان ارومیه دچار خسارت شده‌اند، ادامه داد: مدیریت بحران باید در سریع‌ترین زمان ممکن به ارزیابی میزان خسارت و ارائه گزارش به وزارت کشور اقدام کند. در اردبیل هم کاهش قابل ملاحظه دمای هوا، گردشگران و مسافران تابستانی خلخال را غافلگیر کرد. در حالی که هزاران مسافر برای دیدن آیین‌های ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خود را به خلخال رسانده بودند، با سرمای هوا و باد و باران غافلگیر شدند و امکان اسکان در چادر یا فضای آزاد را نیافتند. «فرامرز فرض‌الله‌پور» رئیس اداره هواشناسی خلخال درباره وضعیت آب و هوا اظهار کرد: سرما و هوای ابری تا روز جمعه تداوم خواهد داشت.  

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *