خطر صاعقه در مناطق مرتفع | دمای اهواز به ۵۰ درجه می‌رسد

خطر صاعقه در مناطق مرتفع | دمای اهواز به ۵۰ درجه می‌رسدبه گزارش مهر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، شمال شرق، غرب یزد، ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و دامنه‌های زاگرس در استان‌های مرکزی، همدان، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان شمال استان فارس افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

احد وظیفه افزود: بیشینه بارش فردا در ارتفاعات شرقی البرز در استان‌های تهران و سمنان و ارتفاعات زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان پیش‌بینی می‌شود. روز دوشنبه نیز همین شرایط برای مناطق یاد شده به جز شمال شرق و شرق پیش‌بینی شده است.

به گفته وی طی ۵ روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که از بعد از ظهر دوشنبه بر شدت وزش باد افزوده خواهد شد.

وظیفه هشدار داد: امروز شنبه در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های سمنان، تهران، البرز، مازندران، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و فردا یکشنبه در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های البزر، تهران، سمنان، گلستان، شمال خراسان شمالی و در ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و شرق لرستان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی شده که به هموطنان عزیز در این مناطق توصیه می‌شود برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعد و برق و صاعقه همراه با رگبار موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع خودداری کنند.

هوای تهران امروز و فردا صاف، بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد و شب نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت امروز ۳۸ درجه سانتی‌گراد اعلام شده است.

امروز همچنین بیشترین دمای هوا در شهر اهواز ۴۸ درجه سانتی‌گراد اعلام شده که تا روز دوشنبه به ۵۰ درجه نیز خواهد رسید.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *