خودروی تمام برقی اوپل با باطری شارژ سریع 

خودروی تمام برقی اوپل با باطری شارژ سریع به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این خودرو با ظرفیت پنج نفر قادر به پیمودن ۳۳۰ کیلومتر با یک بار شارژ باتری است و از یک باتری ۵۰ کیلووات ساعتی بهره می‌گیرد.

باتری این خودرو از فناوری شارژ سریع نیز برخوردار بوده و در عرض ۳۰ دقیقه ۸۰ درصد از ظرفیت باتری این خودرو شارژ می شود. باتری یادشده همچنین برای استفاده هشت ساله گارانتی می شود که در میان خودروهای برقی رقیب رقمی قابل توجه محسوب می شود.

خریداران خودروی یادشده از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه موسوم به myOpel هم می توانند از ظرفیت باقی مانده باتری مطلع شوند تا قبل از خالی شدن ظرفیت نسبت به شارژ سریع آن اقدام کنند.

خودروی ای – کورسا دارای موتوری ۱۰۰ کیلوواتی است و شتاب صفر تا صد آن به ۸.۱ ثانیه می رسد. همچنین چند حالت رانندگی برای خودروی یادشده در نظر گرفته شده است که یکی از آنها حالت اقتصادی برای استفاده بهینه از باتری است.

در مقابل در صورت انتخاب حالت ورزشی سرعت و شتاب خودرو افزایش یافته و در عین حال میزان مصرف باتری نیز بیشتر می شود. این خودرو مجهز به یک دوربین فوق دقیق در جلو برای تنظیم جهت تابش نور لامپ ها نیز هست تا در زمان چرخش خودرو در پیچ های جاده چراغ به طور دقیق جاده را پوشش دهد. این دوربین قادر به بررسی و درک علائم ترافیکی نیز هست.

سیستم راداری کنترل سرعت، حسگرهای متعدد مانع یاب، دستیار ویژه کمک به نابینایان، نمایشگر بزرگ ۷ یا ۱۰ اینچی برای دسترسی به امکانات چندرسانه ای و تفریحی خودرو از جمله دیگر امکانات این خودرو است که قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *