خیابان‌های نازیبای “زیباشهر” – همشهری آنلاین

خیابان‌های نازیبای “زیباشهر” – همشهری آنلاینمعضلاتی که سیما و منظر این منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده و نام‌گذاری این شهر کوچک به نام زیباشهر را بی‌ربط و بی‌دلیل نشان می‌دهد. یکی از ساکنان زیباشهر زاهدان گفت: آسفالت خیابان‌ها و معابر زیباشهر به هیچ وجه مناسب نیست و رانندگان در حین عبور از خیابان‌های زیباشهر حتی با سرعت پایین هم به خودروشان آسیب می‌رسد.

  • خیابان‌های ناهموار

«رضا مرادی» افزود: سطح خیابان‌ها ناهموار است و خودروها برای عبور و مرور دچار مشکل هستند. به گفته وی وقتی حفاری در خیابان‌ها انجام می‌شود، ترمیم اصولی و همسطح با آسفالت انجام نمی‌شود و همین موضوع سبب برآمدگی و ناهمواری سطح خیابان‌ها می‌شود. وی تصریح کرد: این مشکلات سبب خسارت و هزینه‌های سنگینی برای رانندگان می‌شود. مرادی افزود: در زیباشهر موزائیک‌کاری و آسفالت کنار در منازل مسکونی با هزینه و سلیقه شهروندان انجام شده است. به همین دلیل حین عبور از یک خیابان، با ۳ نوع معبر روبه‌رو می‌شویم؛ بخش‌هایی موزائیک‌کاری، بخشی آسفالت و بخش‌هایی همچنان خاکی است.

  • اولویت بهسازی معابر

یکی دیگر از شهروندان هم گفت: لازم است شهرداری آسفالت و ترمیم معابر خاکی و نیازمند بهسازی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد. «ابوالفضل ابراهیمی» افزود: خیابان‌های زیباشهر به اقداماتی نظیر اصلاح، تعویض روکش آسفالت و لکه‌گیری نیاز دارند تا منظر شهری در این منطقه وضعیت مناسب‌تری پیدا کند.

وی ادامه داد: خیابان ویلا در بخش روکش آسفالت دچار مشکل است و چاله‌ها و سطح ناهموار خیابان رانندگان را به ستوه آورده است. ابراهیمی تصریح کرد: شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در این خیابان وجود ندارد و وجود نخاله‌های ساختمانی در معابر از جمله مشکلات موجود است. از شهرداری انتظار داریم به مشکلات این خیابان رسیدگی کند. وی بیان کرد: وجود نخاله ساختمان هم از دیگر مشکلات زیباشهر است که عبور و مرور شهروندان را دشوار کرده است.

  • مشکل زیرسازی خیابان‌ها

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهردار زاهدان در این خصوص به همشهری گفت: خیابان‌های زیباشهر مدت‌هاست درگیر مسائلی همچون تاسیسات شهری نظیر گازرسانی است و حفاری‌های آب، گاز و فاضلاب در منطقه تازه تمام شده است. «جمشید میر» افزود: سطح ناهموار خیابان‌ها به دلیل ترمیم غیرهمسطح شرکت‌های حفاری است. همچنین آسفالت زیرسازی خیابان‌ نیز اغلب دچار مشکل است.

وی ادامه داد: متاسفانه اغلب خیابان‌های شهر زاهدان به لحاظ زیرسازی دچار مشکل هستند و اصلاح زیرسازی‌های خیابان‌های زاهدان از خیابان امام خمینی(ره) شروع شده و بخشی از آن به اتمام رسیده است. میر تصریح کرد: برنامه بهینه‌سازی آسفالت در زاهدان به طول ۲ میلیون متر مکعب اجرا می‌شود و به ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. وی بیان کرد: از شرکت گاز هم انتظار داریم کار حفاری در نقاط مختلف شهر را سریع‌تر به پایان برساند تا شهرداری بتواند کار ترمیم و بهسازی آسفالت شهر را زودتر عملیاتی کند.

  • جدول‌گذاری و ترمیم آسفالت

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهردار زاهدان گفت: در خصوص مشکلات خیابان‌های زیباشهر اقدامات متعددی در دست اجراست که جدول‌گذاری و ترمیم آسفالت از جمله این اقدامات است. میر با اشاره به این‌که خیابان ویلا نیاز به شبکه هدایت آب‌های سطحی و به تبع آن جدول‌گذاری برای ایجاد جوی آب دارد، افزود: طول خیابان ویلا یک کیلومتر است و یکی از اقدامات مهمی که در خیابان ویلا باید اجرایی شود جدول‌گذاری در دوسوی خیابان به طول ۲ کیلومتر است.

وی بیان کرد: تاکنون هم ۱۵۰متر جدول‌گذاری شده است و پیش‌بینی می‌شود این عملیات اجرایی طی ۳ ماه به پایان برسد. وی با بیان این‌که زیرسازی خیابان ویلا و بلوار بهارستان مشکلات اساسی دارد، ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌ها، کار جدول‌گذاری طی ۳ ماه به پایان می‌رسد و پس از آن برنامه زیرسازی و آسفالت معابرخیابان ویلا و سایر خیابان‌های زیبا شهر اجرا می‌شود. مدیر امور زیربنایی و عمرانی شهرداری زاهدان در ادامه می‌گوید: آسفالت برخی خیابان‌ها به‌ویژه منطقه ۵ زیباشهر پس از اتمام حفاری‌های گاز ۹۰ درصد روکش آسفالت انجام شده و در مناطق ۲، ۳، ۴ به محض این‌که حفاری‌ها به پایان برسد، عملیات اجرایی آغاز می‌شود که در تلاشیم تا پایان سال به اتمام برسد.

میر افزود: از شرکت گاز انتظار داریم کار حفاری‌های گاز را با سرعت بیشتری انجام دهد تا بتوانیم کار ترمیم و بهسازی آسفالت را سریع‌تر انجام دهیم. وی در خصوص نخاله‌های ساختمانی تصریح کرد: هر شهروندی که ساخت‌وساز انجام می‌دهد موظف است نخاله‌های ساختمانی را تعیین تکلیف کند. هیچ شهروندی نباید آن‌ها را داخل پیاده‌روها رها کند.

  • جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی

«جمشید میر»، معاون امور زیربنایی شهردار زاهدان گفت: شهروندان می‌توانند با تماس با شهرداری از خودروهای جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی استفاده کنند و اگر شهروندی شخصاً اقدام به جابه‌جایی نخاله‌ها کند باید توجه داشته باشد آن‌ها را به محل‌های تعیین‌شده شهرداری انتقال دهد. هرداری نیز به منازلی که نخاله ساختمانی رهاشده دارند مراجعه کرده و از آنان خواسته برای جمع‌آوری نخاله ساختمانی اقدام فوری کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *