درخواست ملاقات رییس شورای شهر با رییس جدید قوه قضاییه

درخواست ملاقات رییس شورای شهر با رییس جدید قوه قضاییهبه گزارش ایسنا، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز، یکشنبه ۲۹ اردیبهشت اساسنامه شورایاری‌ها در دستور کار قرار داشت، افزود: اما به دلیل اختلاف نظر و تغییراتی که در متن ایجاد شده بود و کمیسیون‌ها در مورد آنها به جمع‌بندی نرسیده بودند، پیشنهاد شد که مجدداً این اساسنامه به کمیسیون‌های تخصصی باز گردد تا بتوانند به جمع بندی نهایی برسند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه گزارش مالی آخر سال ۹۷ امروز قرائت شد، خاطرنشان کرد: در حوزه غیرنقد ۵۰ درصد کاهش درآمد داشتیم که نشان دهنده این است که باید تلاش‌هایمان را افزایش دهیم تا مبلغ غیر نقد افزایش یابد.

وی در پاسخ به سوالی که گفته می‌شود عوارض ساخت و ساز ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، در این رابطه توضیح داد: این گونه جو سازی نکنید چرا که مردم آزار می‌بینند.

هاشمی با بیان این که دولت تصمیم گرفته است که فرمول ” P ” تغییر دهد که حدود ۳۶ درصد افزایش قیمت دارد، خاطر نشان کرد: خود دولت عدد” P ” را در فرمول تعیین عوارض ساختمانی ۳۶ درصد افزایش داده است و این ربطی به شهرداری ندارد، اما شهرداری نیز از آن جایی که از سال ۹۱ تغییراتی در نرخ عوارض نداده بود نسبت به به‌روز رسانی این عوارض اقدام کرد و آن هم کمتر از رقم ۳۶ درصدی دولت افزایش داد که جمعاً حدود ۷۰ درصد می‌شود.

وی در عین حال با اشاره به اینکه البته این به صورت میانگین است و املاک با یکدیگر متفاوت هستند، بیان کرد: این مصوبه در فرمانداری در حال پیگیری است و حناچی نیز کسب اطلاعات وسیع‌تر را در دستور کار قرار داده است تا مشخصاً متوجه شویم که چه مقدار افزایش قیمت در تهران و راسته‌های مختلف خواهیم داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تجمع گروهی از مردم در واکنش به عقیم سازی حیوانات در تهران اشاره کرد و در ادامه، گفت‌: روز گذشته (شنبه) تعدادی از فعالان حوزه حیوانات روبروی شهرداری تهران تجمع کردند. البته چند روز قبل نیز نزد من آمده بودند و این افراد از مبارزه با حیوانات در سطح شهر گلایه داشته و عنوان می‌کردند که پیمانکاران به صورت درست عمل نمی‌کنند و در برخی از موارد نیز عقیم سازی موجب کشته شدن سگ‌ها شده است.

هاشمی با اشاره به حضورش در جمع این افراد، خاطر نشان کرد: من می‌خواستم که به جلسه‌ای بروم و وقتی به خیابان آمدم دیدم که ماشینم نیست و پیاده به سمت عرض خیابان حرکت کردم که با هم مواجه شدیم. البته این گروه اجازه تجمع نداشتند و به آنها گفتم که چون اجازه تجمع ندارید با شما صحبتی نمی‌کنم و اگر هیأتی بفرستید با آنها مذاکره خواهیم کرد که البته هنوز هیأتی را نفرستاده‌اند و البته رسیدگی به کار حیوانات آسان‌تر است.

وی در پایان صحبت‌های خود و در پاسخ به این سوال که در نطق خود از رئیس قوه قضائیه درخواست رسیدگی به پرونده‌های شهرداری را داشتید، در این رابطه گفت‌: بله. درخواست ملاقات نیز با رئیس جدید قوه قضائیه ارائه کرده‌ایم و مسائل و مشکلات تهران را با وی در میان خواهیم گذاشت.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *