دریادار سیاری: سناریوهای متعددی برای مقابله با تهدیدات آماده کردیم

دریادار سیاری: سناریوهای متعددی برای مقابله با تهدیدات آماده کردیمامیر دریادار حبیب الله سیاری در آیین افتتاحیه سی امین دوره مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) که صبح امروز یک شنبه در دانشگاه جنگ برگزار شد، مسئولیت ارتش را دفاع از تمامیت ارضی و اقتدار کشور دانست و اظهارداشت: ما برای اینکه بتوانیم ماموریت ارتش را به خوبی انجام دهیم باید بتوانیم توانمندی‌هایی در خودمان بوجود آوریم.

وی افزود: ما در ارتش به این توانمندی توان رزم می‌گوییم و با بالا نگه داشتن این توانمندی بازدارندگی را به نمایش می گذاریم. امروز هیچ دشمنی به خود اجازه نمی دهد که تعرضی به مقدسات ما داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش موثرترین مولفه را توان رزمی نیروی انسانی دانست و گفت: اگر شما نیروی انسانی کارآمد داشته باشید می توانید به تجهیزات دست بیابید و این مهم برای ما بعد از انقلاب اسلامی به خوبی مشاهده شده است.

دریادار سیاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت نیروی انسانی کارآمد گفت: فرماندهی معظم کل قوا همواره بر تربیت نیروی انسانی کارآمد تاکید دارند و می فرمایند که اگر نیروی انسانی کارآمد داشته باشید این نیرو تجهیزات نیز تولید می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: نیروی انسانی باید مومن، متخصص، متعهد منضبط، ولایت مدار و با بصیرت باشد تا بتواند دشمن را به خوبی شناسایی کند. کارکنان نیروهای مسلح حتما این ویژگی ها را داشته اند و با خلاقیت و نوآوری توانسته اند اقتدار و پیشرفتی که همگان مشاهده می کنند را به دست آورند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به رونمایی از سامانه پدافندی “باور ۳۷۳” گفت: هیچ کس باور نمی کرد که فرزندان انقلاب اسلامی بتوانند به این فناوری دست بیابد، این در حالی است که چند ماه پیش جنگنده بومی و پیشرفته “کوثر” به پرواز در آمد و در حوزه دریا هم شاهد تولید و به کارگیری زیر دریایی و ناوهای پیشرفته هستیم.

وی افزود: در حوزه رزم زمینی نیز به تجهیزات بسیار پیشرفته ای دست یافته ایم که همه این تجهیزات و فناوری ها نتیجه بکار گیری نیروی انسانی کار آمد با علم و دانش و البته اعتقاد است.

وی با بیان اینکه صحنه های جنگ های آینده بسیار تغییر کرده است، گفت: صحنه های جنگ های آینده، از آن ارتشی است که نیروی انسانی کارآمد دارد و برتری تجهیرات تعیین کننده نتیجه صحنه نبرد نیست، آنچه تا امروز موجب موفقیت های انقلاب اسلامی در دفاع مقدس و بعد از آن شد همین نیروی انسانی کار آمد بوده است.

رییس ستاد ارتش با اشاره به رخدادهای منطقه در طی چند سال گذشته، گفت: اتفاقات پیرامون ما نشان می دهد که با روند گذشته نمی توان مسیر را ادامه داد، تهدیدات متعددی پیش روی ما وجود دارد و به دلیل همین تنوع تهدیدات و تغییرات متنوع سناریو های متعددی را برای مقابله با تهدیدات دشمن آماده کرده ایم.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *