دستور تخلیه ۶ شهر خوزستان صادر شد

دستور تخلیه ۶ شهر خوزستان صادر شدبه گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در پی افزایش رهاسازی آب از سد کرخه، دستور تخلیه فوری تمامی شهرها و روستاهای حاشیه رودخانه صادر شد.

غلامعباس هزاریان سرپرست فرمانداری دشت آزادگان دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: با شدت گرفتن دبی رودخانه کرخه، استاندار خوزستان دستور تخلیه کلیه مناطق شهرستان دشت آزادگان شامل ۴ شهر سوسنگرد، بستان، ابوحمیظه، کوت سیدنعیم و روستاهای تابعه را صادر کرد که متعاقبا اماکن اسکان اضطراری اعلام خواهد شد.

بنا بر این گزارش، مدیریت بحران شهرستان حمیدیه نیز بعد از ورود سیلاب به مناطقی از شهر، در ساعت ۲ بامداد امروز، دستور تخلیه شهر حمیدیه را صادر کرد.

همچنین شب گذشته دستور تخلیه نیمه غربی شهر الهایی در بخش مرکزی اهواز و منازل ساحلی شهر الوان در بخش شاوور شهرستان شوش اعلام شد.

دستور تخلیه شهر گوریه در بخش شعیبیه شوشتر نیز از پنج شنبه شب با ورود سیلاب رودخانه دز به آن، اعلام شد.

فرماندار شادگان نیز با اعلام ضرورت تخلیه مناطق حاشیه رودخانه در  شهر دارخوین و روستاها، گفت: به دلیل اتصال رودخانه کارون به شهر دارخوین در این شهرستان، برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار، حکم تخلیه شهر و روستاهای حاشیه رودخانه کارون صادر شد.

دستور تخلیه صدها هزار نفر از مردم شهرها و روستاهای خوزستان در حالی صادر شده که اماکن اسکان اضطراری تاکنون مشخص نیست.

سیلاب رودخانه‌های کرخه، دز و کارون در استان خوزستان تاکنون باعث زیرآب رفتن چند منطقه از جمله روستاهای  منطقه بامدژ و دهستان عنافچه اهواز، بخشی از روستاهای بخش شاوور و بخش فتح المبین شوش، شهر گوریه و روستاهای شعیبیه شوشتر و مناطقی از شهر حمیدیه و روستاهای مسیر خسرج شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، استاندار خوزستان جمعه شب در مصاحبه با اخبار سیما، گفت: خروجی سد کرخه با توجه به ورودی آن تنظیم می‌شود و هم‌اکنون به طور متوسط خروجی آب به ۲۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *