دولت بیش از20هزار میلیارد ریال در آذربایجان غربی هزینه می کند

دولت بیش از20هزار میلیارد ریال در آذربایجان غربی هزینه می کندبه گزارش ایرنا، محمود واعظی شامگاه یکشنبه در یک گفت و گوی خبری در ارومیه افزود: بیش از 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری مستقیم دولت برای سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است که با استفاده از صندوق توسعه ملی این رقم به بیش از 20 هزار میلیارد ریال می رسد.

وی بیان کرد: در این سفر در بخش های مختلف زیربنایی مثل آب و کشاورزی که می تواند اشتغال در پی داشته باشد، سرمایه گذاری می شود و به نوعی سعی شده است تا به تمام بخش ها توجه شود.

واعظی ادامه داد: در این سفر افتتاح و کلنگ زنی برخی از طرح ها مانند راه آهن آذربایجان غربی مدنظر است که علاوه بر تامین امنیت سفر، در حمل و نقل بار تحول آفرین خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اشتغال در آذربایجان غربی بسیار مهم است، افزود: سعی می شود تا شاخص های توسعه ای افزایش و ارتقا یابند و روی این موارد برنامه ریزی هایی در استان انجام شده است.

وی توجه به مساله کشاورزی در این منطقه را ضروری بیان کرد و گفت: با توجه به فراهم بودن زمینه صادرات در این استان توجه به بخش کشاورزی می تواند به ایجاد اشتغال کمک کند.

واعظی با اشاره به اینکه 200 بنگاه کوچک و متوسط در آذربایجان غربی فعالیت دارند، افزود: مرزی بودن یک مزیت برای آذربایجان غربی بوده و مقرر شده است با دولت ترکیه صحبت هایی انجام شود تا راه آهن ارومیه به راه آهن ترکیه متصل شود.

وی اظهار داشت: اگر مدیران، تجار و بخش خصوصی و مردم کنار هم، حامی هم و مکمل هم از نظر اقتصادی باشند، در آینده ای نزدیک می توان چهره این استان را از نظر اشتغال و توسعه متحول کرد.

واعظی با بیان اینکه مساله گردشگری آذربایجان غربی مغفول مانده است، گفت: گردشگری موجب رونق اقتصادی و تحول در استان و توسعه آن می شود.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: آذربایجان غربی در برخی مسایل صنعتی و صنایع دستی و بخش های مختلف که می تواند شاخص های استان را ارتقا دهد، پتانسیل دارد.

وی اضافه کرد: در کنار همه ظرفیت های موجود، آذربایجان غربی در زمینه سرمایه اجتماعی نیز دارای شهروندان تحصیل کرده و تنوع قومیت ها یک مزیت برای این استان است.

واعظی اظهار داشت: درباره امنیت استان، سرمایه گذاری و تبلیغ ضروری است و رسانه ملی باید به این موضوع توجه و اهتمام کند.

وی بیان کرد: هرچند در سال های قبل ناآرامی هایی در استان بوده ولی هم اکنون کاملا امن و آرام است و ظرفیت های کار و سرمایه گذاری را داراست.

واعظی اضافه کرد: بخش زیادی از مصوبات سفر و تعهدات دولت در سفر قبلی به آذربایجان غربی محقق شده اما در برخی پروژه های بخش خصوصی پیشرفت ها اندک بوده است و برنامه ریزی خوبی برای این سفر شده تا با اجرای پروژه ها شاهد تحول مطلوبی بود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *