دو کارت گرافیک GTX 1050 3GB جدید از سوی کمپانی گیگابایت معرفی شد

دو کارت گرافیک GTX 1050 3GB جدید از سوی کمپانی گیگابایت معرفی شد


شایعاتی که درباره عرضه نسخه 3 گیگابایتی از کارت گرافیک GTX 1050 منتشر شده بودند در انتها عملی شد و کمپانی انویدیا (Nvidia) اطلاعات این کارت گرافیک را نیز پیشتر در وب‌سایت خود قرار داد. پس از این کمپانی گیگابایت (GIGABYTE) به عنوان یکی از شرکای کمپانی انویدیا اولین کارت گرافیک GTX 1050 نسخه 3 گیگابایتی خود را معرفی کرد. حال این کمپانی دو مدل دیگر از این کارت گرافیک را معرفی کرده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

هر سه مدل کارت گرافیک GTX 1050 نسخه 3 گیگابایتی معرفی شده از سوی کمپانی گیگابایت برند تجاری جز نام کمپانی گیگابایت را یدک نمی‌کشند. اولین نسخه معرفی شده این کارت گرافیک دارای یک فن خنک کننده است، نسخه دیگر شامل دو فن خنک کننده بوده که اورکلاک شده است و در آخر نسخه low Profile این کارت گرافیک با یک فن خنک کننده کوچک معرفی شده است. کارت گرافیک‌های GTX 1050 3GB تا حدودی نزدیک به  GTX 1050 Ti هستند اما تفاوتی که به وضوح میان این دو پیداست، رابط حافظه 96 بیتی برای این کارت گرافیک است.

GTX 1050 3GB

اولین کارت گرافیک GTX 1050 نسخه 3 گیگابایتی معرفی شده توسط کمپانی گیگابایت که دارای یک فن خنک کننده است و به آن اشاره داشتیم؛ این کارت گرافیک دارای فرکانس پردازشی پایه 1417 مگاهرتز و در حالت بوست 1556 مگاهرتز است. این کارت گرافیک در بخش خروجی تصویر از سه پورت HDMI ، DisplayPort و DVI پشتیبانی می‌کند.

GTX 1050 3GB

نسخه اورکلاک شده این کارت از سوی کمپانی گیگابایت نیز ظاهری شبیه به کارت گرافیک مورد صحبت قبلی را دارد. این کارت گرافیک از دو فن خنک کننده برخوردار است زیرا اورکلاک کارخانه‌ای اعمال شده بر روی این کارت نیازمند سیستم خنک کننده بهتری می‌باشد. فرکانس پردازشی این کارت گرافیک در حالت پایه و بوست به ترتیب 1442 و 1582 مگاهرتز است. بخش خروجی تصویر این کارت همانند مدل قبلی است.

 

GTX 1050 3GB

 

همانطور که گفته شد نسخه Low Profile از یک فن کوچک برخوردار بوده، افزون بر این مشخصات فنی نیز می‌تواند کوچکترین عضو بودن این کارت در این جمع را ثابت کند. این کارت گرافیک فرکانس پردازشی پایه و بوست کمتری به نسبت دو کارت گرافیک یاده شده دیگر دارد که به ترتیب 1430 و 1569 مگاهرتز است. قسمت خروجی تصویر این کارت گرافیک مشابه دو کارت گرافیک دیگر است، البته در این مدل یک پورت HDMI دوم نیز قرار گرفته است.

 

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *