دیدگاه‌ها و تدابیر فرماندهی کل قوا قطب نمای پیشرفت است

دیدگاه‌ها و تدابیر فرماندهی کل قوا قطب نمای پیشرفت استبه گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرلشگر «عبدالرحیم موسوی» روز یکشنبه در چهارمین همایش تبیین اندیشه های دفاعی فرماندهی معظم کل قوا که در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برگزار شد، افزود : تدابیر و نظریات رهبری در همه حوزه‌ها چراغ راه و قطب ‌نمایی برای پیشرفت و تعالی است.

وی اظهار داشت: رهبری انقلاب به واسطه دارا بودن تجربه های ارزشمند از دوران قبل از انقلاب و نیز دوران دفاع مقدس، احاطه و اشراف کامل بر مسائل امنیتی، دفاعی و نظامی دارند و ما برهمین اساس می‌توانیم به بهترین نحو ممکن استراتژی دفاعی را از اندیشه معظم له استنباط و استخراج کنیم.

فرمانده ارتش با بیان اینکه معنویت‌محوری، هوشیاری راهبردی، مقاومت، خوداتکایی و خودکفایی نظامی از محورهای اصلی نظریه دفاعی رهبر انقلاب اسلامی است، گفت : در نظریه دفاعی فرماندهی کل قوا اخلاق به عنوان یکی از مولفه های قدرت است که در دیگر نظریات حوزه دفاعی و نظامی وجود ندارد.

سرلشگر موسوی مقاومت فعالانه در برابر استراتژی دشمن را از تدابیر امنیتی رهبر معظم انقلاب بر شمرد و افزود: در مجموع نظریات معظم له بر آمده از دین، علم، تجربه و هوشیاری، خود اتکایی و خود محوری است.

وی اعتماد و اعتقاد به خداوند و یقین به پیروزی در مقابل جبهه باطل را یکی دیگر از ویژگی های نظریات فرماندهی کل قوا دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در موضوع دفاعی از صاحب نظران برتر هستند که همواره راهبردهای بسیار خوبی را ارایه می کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *