رسیدگی به وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در سیل ادامه دارد

رسیدگی به وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در سیل ادامه داردبه گزارش ایرنا از بنیاد شهید، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز دوشنبه در نشست شورای معاونان و مدیران بنیاد شهید ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز افزود: سال ۱۳۹۷ سالی پرفراز و نشیب برای همه ما در بنیاد شهید بود و تمام همکاران کوشیدند و دست‌ به ‌دست هم دادند تا مشکلات تا حد توان و مقدورات کاهش یابد و در روزهای آغازین کار در سال جدید نیز خدمت به سیل زدگان یک نعمت کاری است و با توجه به حجم بالای ویرانی‌ها باید به کمک مردم شتافت.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه حجم بالای بارندگی در ابتدای سال جاری جای شکرگزاری دارد، گفت: نزولات آسمانی امسال در چند دهه اخیر بی‌ سابقه بوده و هموطنان ما در چند استان با وقوع سیل آسیب ‌هایی دیدند که در بین آنها ایثارگران نیز وجود دارند. تا امروز با تدابیر رهبر معظم انقلاب، مدیریت دولت و حضور تمام نیروها در صحنه بخشی از خطرات و مشکلات کم و در حد امکان کمک رسانی صورت گرفته است.

معاون رئیس جمهوری افزود: در نخستین روز بروز سیل ستاد مدیریت بحران در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد زیرا اولویت اصلی ما رسیدگی به امور این عزیزان است و تاکنون معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان‌های گلستان، مازندران، فارس و لرستان سفر کرده‌اند و این بازدیدها در روزهای آینده نیز ادامه دارد. مدیران کل استانی و کارکنان بنیاد در شهرستان‌ها نیز در طی ایام تعطیل نوروز ضمن حضور در محل کار به صورت جدی پیگیر مشکلات ایثارگران سیل زده بودند.

وی ادامه داد: همواره تلاش مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران بر این بوده که با تمام توان برای حل مشکلات ایثارگران اقدام کنند و در این مواقع نیز ضرورت دارد تلاش بیشتری صورت پذیرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: منازل مسکونی ایثارگران تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارد و تاکنون ۲ هزار مورد درخواست دریافت خسارت منزل از سوی ایثارگران دریافت شده که پرونده ۴۰۰ مورد از آنها در شرکت بیمه کوثر تشکیل و مورد بازدید قرار گرفته و در آستانه پرداخت قرار دارد.

وی با بیان اینکه لازم است صندوق قرض الحسنه شاهد به صورت ویژه تسهیلات قرض الحسنه را برای کمک به ایثارگران عزیز عضو این صندوق در نظر بگیرد، افزود: معاونت بهداشت و درمان و معاونت تعاون و امور اجتماعی نیز برای موضوعات درمانی و اشتغال ایثارگران سیل زده تلاش‌های ویژه‌ای به عمل آورند.

شهیدی تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم که حجم خسارات وارده در مناطق سیل‌زده بسیار زیاد است و با توجه به مشکلات بودجه‌ای کار بسیار سختی پیش روی دولت و مردم قرار دارد اما مانند همیشه این بار نیز تمام مسئولان و مردم با اتحاد در حال تلاش هستند. کشور ما در طول سال‌های پس از انقلاب با انواع مشکلات و اتفاقات روبرو بوده اما همواره لطف و نظر خداوند شامل حال ملت و کشور ما بوده و ان‌شاءالله با همت مسئولان و مردم این مشکلات نیز حل خواهد شد.

وی در مورد اقدامات بنیاد در سال گذشته خاطرنشان کرد: مهمترین و سخت ‌ترین موضوع بنیادشهید در سال گذشته مساله درمان و بیمه مکمل درمانی ایثارگران بود که با چالش‌هایی روبرو شد اما خوشبختانه نهایتا گام‌های خوبی در این مسیر برداشته شد و رضایت ایثارگران عزیز تا حد زیادی حاصل شد که از زحمات تمام همکاران در بخش‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکر می‌ کنم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اولویت ‌های بنیادشهید در سال جاری گفت: در ابتدای سال گذشته ۲ حوزه اشتغال و درمان را به عنوان اولویت‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کردم و در سال جاری این حوزه ها همچنان در رأس اولویت‌های ما قرار دارند.

شهیدی با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در امور جاری سازمانی افزود: باید از هزینه ‌های بی‌ مورد در کارها پرهیز شود و با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان «سال رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری از محصولات تولید داخل بیشتر استفاده شود. همچنین سازمان‌های اقتصادی وابسته به بنیاد هم باید در کار و تولید فعال باشند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *