روزنامه‌نگاری سایبر منتشر شد

روزنامه‌نگاری سایبر منتشر شد


روزنامه‌نگاری سایبر منتشر شد

ارتباطات > رسانه و روزنامه‌نگاری – همشهری آنلاین:
انتشارات ثانیه، چاپ سوم کتاب روزنامه‌نگاری سایبر تالیف و تحقیق دکتر یونس شکرخواه روزنامه‌نگار و استاد دانشگاه را راهی بازار کرد.

در این چاپ، کتاب با حذف بخش‌هایی و افزودن نکاتی چالاک‌تر شده است. در بخشی از پیش‌گفتار می‌خوانیم:

فن‏اوريهاى نوين ارتباطى به عنوان زيرساخت روزنامه‏‌نگارى سايبر در قالب رسانه‏‌هاى مدرنى چون سايت‏ها وبلاگ‏ها، هم اكنون يك نوع‏ دموكراسى ديجيتال – و البته آسيب‏‌پذير – را براى مخاطبان به وجود آورده‏اند كه در پيوند با جامعه مدنى و اتكا به فرصت‌هاى جامعه اطلاعاتى، گفتمان سنتى‏ قدرت و گفتمان حاكم بر روزنامه‏نگارى سنتى را همزمان به چالش فراخوانده‏ است، اما با اين همه، اين امر ممكن است به مفهوم تسليم اين گفته‏‌هاى سنتى‏ در برابر گفتمان فضاى سايبر نباشد.

شتاب سايبر ژورناليسم به حدى است كه هم روزنامه‏‌نگاران ايرانى عرصه‏ سايبر و هم همتايان آنان در عرصه روزنامه‏‌نگارى سنتى را نگران كرده است. هر دو گروه روزنامه‌‏نگاران، به تشكيل مركزى براى آموزش روزنامه‌‏نگارى‏ سايبر در ايران به عنوان يك ضرورت نگاه كنند.

نویسنده نام‌ آشنای این تالیف و تحقیق، اظهار امیدواری می‌کند، اين اثر براى روزنامه‏‌نگاران و دانشجويان رشته ارتباطات و نيز دست‌اندركاران سايت‏هاى خبرى مفيد باشد.

چاپ سوم كتاب روزنامه‌نگاري سايبر نوشته دكتر يونس شكرخواه در قطع رقعي در 122 صفحه از سوي انتشارات ثانيه به قيمت 14هزار تومان منتشر شده است. جلد اين كتاب توسط حسین توکلی طراحي شده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *