روز تویسرکان؛ از هدف تا عمل

روز تویسرکان؛ از هدف تا عملپس از برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، روز شهادت ۳۸ شهید افتخارآفرین شهرستان تویسرکان در پنجم مرداد سال ۶۷ در عملیات غرورآفرین مرصاد و روز برگزاری اولین آیین نماز جمعه تویسرکان در ۱۵۰ سال قبل، پنجم مردادماه به عنوان روز تویسرکان معرفی شد. مسئولان شهرستان تویسرکان در سطوح مختلف از طرح و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، گردشگری، فعالیت‌های بسترساز در زمینه سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و مانند این در روز تویسرکان خبر دادند و به مردم نوید دادند که این روز زمینه‌ساز معرفی بیش از پیش تویسرکان ــ بهشت غرب ایران ــ می‌شود.  

اکنون پس از گذشت ۶ سال از برگزاری اولین آیین روز تویسرکان گرچه شاهد حضور چهره‌های اثرگذار ملی در این روز در تویسرکان بودیم و همین حضور هم فوایدی برای تویسرکان و تویسرکانی‌ها داشته است، اما باید منصفانه و واقع‌بینانه بپذیریم که روز تویسرکان در سال‌های اخیر آن‌گونه که تصور می‌شد، انتظارات را برآورده نکرده و نتوانسته است اهداف غایی خود را محقق کند.

در سال‌های اخیر شاهد یک برنامه‌ریزی منسجم، دقیق و هدفمند براساس یک چشم‌انداز مشخص برای برگزاری آیین روز تویسرکان نبوده‌ایم و این آیین نتوانسته است تویسرکان را در مقیاس بین‌المللی و حتی ملی به دیگران معرفی کند. بجا و زیبنده است که مسئولان شهرستان تویسرکان در رده‌های مختلف مدیریتی، عملکرد و کارنامه خود را در این زمینه در سال‌های اخیر بررسی کنند و به مردم گزارش بدهند که دقیقاً چه کرده‌اند؟ آیا از ایده‌ها، طرح‌های مبتکرانه و خلاقانه جوانان و نخبگان تویسرکان در برگزاری هرچه اثرگذارتر روز تویسرکان استفاده شده است؟ آیا روز تویسرکان آنقدر اثربخش بوده است که زمینه میل و رغبت برای حضور سرمایه‌گذاران بخش تولید و صنعت با هدف بهبود فضای کسب‌وکار و افزایش فرصت‌های شغلی در شهرستان تویسرکان را فراهم کند؟

اکنون در آستانه روز تویسرکان نه از شور و اشتیاق فزاینده و نه از اطلاع‌رسانی در مورد برنامه‌های خاص این روز خبری هست، نه از اظهارنظرهای شفاف و امیدبخش و پررنگ مسئولان در این زمینه چیزی دیده و شنیده می‌شود و نه با نزدیک شدن به این روز در میان مردم شور و نشاطی به چشم می‌خورد. امیدواریم امسال همانند سال‌های گذشته روز تویسرکان منحصر به برگزاری یک مراسم سخنرانی نشود و برنامه‌های هدفمند و کارشناسانه برای آن در نظر گرفته شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *