روند نسبی افزایش دما در نیمه شمالی ایران

روند نسبی افزایش دما در نیمه شمالی ایرانبه گزارش ایرنا، فریبا گودرزی روز سه‌شنبه گفت: بعد از افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور طی دو روز آینده، از پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی و ریزش هوای خنک از عرض‌های بالاتر، در غرب سواحل در گیلان و اردبیل بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد و جمعه و شنبه تمام سواحل خزر یعنی استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، شهرهای شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارندگی پیش‌بینی شده ضمن این که هوا در این مناطق خنک‌تر می‌شود.

وی گفت: امروز استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی برای بعد از ظهر بارش‌های پراکنده دارند، همچنین امشب در جنوب کشور در سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان بارش پراکنده رخ می‌دهد و فردا بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف دارند و فقط جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش پراکنده خواهد داشت.

  • بروز گرد و خاک در شرق کشور

گودرزی ادامه داد: سه روز آینده شرق کشور به ویژه منطقه زابل و شمال سیستان و بلوچستان، باد و گرد و خاک و کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی خواهند داشت.

به گفته وی، طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم است.

  • آسمان تهران صاف

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر وزش ملایم باد خواهد داشت، کمینه دمای امروز تهران ۲۴ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۳۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای  ۱۰ درجه بالای صفر و اردبیل ۱۳ درجه، اهواز ۴۷ درجه بالای صفر، قم و یزد ۴۲ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *