رونمایی از سامانه پیشخوان توسعه محلات تهران

رونمایی از سامانه پیشخوان توسعه محلات تهرانبه گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا، سکینه اشرفی در مراسم پنجاهمین سالگرد تأسیس سازمان نوسازی شهرداری تهران گفت: شورای شهر تهران برنامه پنج ساله سوم را سال گذشته مصوب کرد و سال ۱۳۹۸ نخستین سال اجرای این برنامه محسوب می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران افزود: برنامه پنج ساله شهر تهران در سه سطح شهر تهران، مناطق تهران و محله‌ها که به عنوان برنامه محله‌محور مهم‌ترین بخش برنامه محسوب می‌شود، اجرایی خواهد شد. در حقیقت در این سطح از برنامه‌ریزی هدف برنامه‌ریزی با مردم به جای برنامه‌ریزی برای مردم خواهد بود.

او ادامه داد: از سال گذشته نوسازی بافت‌های فرسوده در سازمان نوسازی شهرداری تهران آغاز شده و امروز تبیین وضعیت موجود در محلات تهران در سامانه پیشخوان توسعه محلات قرار گرفته است که عموم شهروندان می‌توانند از این سامانه بهره بگیرند.

اشرفی تاکید کرد: براساس اطلاعات سامانهموردنظر، این اختیار به محلات داده شده که براساس مشکلات محلات خود، اولویت‌گذاری‌ها را انجام دهند.

لازم به ذکر است سامانه پیشخوان توسعه محلات به همراه رونمایی از سری نخست کتاب‌های محلات شهر تهران با حضور شهردار تهران، وزیر راه و شهرسازی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیران شهری پایتخت رونمایی شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *