رکورد ویژه بنزما در لالیگا | بالاتر از مسی و رونالدو

رکورد ویژه بنزما در لالیگا | بالاتر از مسی و رونالدوبه گزارشتیم رئال مادرید در هفته بیست و هشتم لالیگای اسپانیا میزبان هوئسکا بود که با نتیجه سه بر دو به پیروزی رسید.

این دیدار تا دقیقه ۸۹ با تساوی ۲-۲ در جریان بود، اما بنزما با گلزنی در دقیقه ۸۹، برتری رئال را در این بازی دشوار را رقم زد.

این گل نه تنها ۳ امتیاز شیرین را برای رئال به ارمغان آورد بلکه باعث شد بنزما رکورد ویژه‌ای در لالیگا به ثبت برساند که پیش از او حتی مسی و رونالدو هم در ثبت آن ناکام بوده اند.

این مهاجم فرانسوی با گلزنی برابر هوئسکا، برابر تمام تیم‌هایی که در طول دوران حرفه اش در لالیگا برابر آن‌ها بازی کرده، گل زده است. او از زمان ورود به رئال مادرید در طول یک دهه برابر ۳۴ تیم بازی کرده و حالا برابر همه آن‌ها موفق به گلزنی شده است.

این رکورد، چیزی است که نه لیونل مسی و نه کریستیانو رونالدو نتوانسته اند به آن دست پیدا کنند.

مسی از ۴۰ تیمی که برابر آن‌ها بازی کرده، مقابل ۳۷ تیم حداقل یک گل به ثمر رسانده است، او برابر کادیس، مورسیا و هوئسکا موفق به گلزنی نشده است.

در حالی که رونالدو برابر ۳۲ تیم از ۳۳ تیم گل زده است. تنها لگانس مانع گلزنی او شده است.

رکورد بنزما حتی بهتر از هوگو سانچزی است که برابر تمام تیم‌هایی که با آن‌ها مواجه شده است، گل زده است، زیرا سانچز با ۳۳ تیم بازی کرده است که یک تیم کمتر از آمار بازیکن سابق لیون است.

رائول گونزالس هم برابر ۳۵ تیم مختلف در لالیگا گل زد، اما در گلزنی برابر چهار باشگاه ناکام ماند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *