زمان عرضه پردازنده‌های جدید AMD Threadripper مشخص شد

زمان عرضه پردازنده‌های جدید AMD Threadripper مشخص شد


به تازگی یک منبع آگاه اطلاعاتی را منتشر کرده است که زمان عرضه پردازنده‌های جدید AMD Threadripper را مشخص می‌کند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

زمان عرضه پردازنده‌های جدید AMD Threadripper مشخص شد

بنا بر اطلاعاتی که از آخرین نفشه راه کمپانی AMD منتشر شده است، این کمپانی بزودی نسل سوم پردازنده‌های قدرتمند و بالا رده Threadripper خود را عرضه خواهد کرد. بنا بر این اطلاعات، جدیدترین پردازنده‌های نسل سوم پردازنده‌های بالا رده AMD بسته به مدل، حداقل 24 هسته پردازشی خواهند داشت؛ اما به نقل از یک منبع آگاه، مادربرد این پردازنده‌ها با نسل اول و دوم سری ترد ریپر سازگاری ندارد. با این حال، دارندگان مادربردهای X399 نیز نمی توانند از پردازنده‌های نسل سومی مذکور استفاده کنند. افزون بر این، دارندگان پردازنده‌های Threadripper 3000 می‌بایست یک مادربرد جدید از سری TRX 40 تهیه کنند.

شایعاتی که اخیرا منتشر شدند، حاکی از معرفی سه پردازنده جدید از این نسل در روم پنجم ماه میلادی نوامبر است. طبق گفته‌های این منابع، دو پردازنده 3960X و 3970X معرفی خواهند شد. از سوی دیگر زمان عرضه این دو مدل برای روز 19 نوامبر سال میلادی جاری است. همچنین مشخصات تازه منتشر شده حاکی از عرضه یک پردازنده دیگر تحت مدل مدل Threadripper 3990X  هستند زمان راه اندازی آن برای سال 2020 خواهد بود. تمامی پردازنده‌های نسل سوم Threadripper مبتنی بر معماری Zen2 هستند.

منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *