زمان عرضه پردازنده‌‌های EPYC 2 و کارت‌های گرافیک Navi رسما اعلام شد

زمان عرضه پردازنده‌‌های EPYC 2 و کارت‌های گرافیک Navi رسما اعلام شد


به تازگی زمان عرضه پردازنده‌های جدید و پردازشگرهای گرافیکی سری Navi کمپانی AMD اعلام شده است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

طبق اعلام رسمی کمپانی AMD پردازنده‌های گرافیکی کمپانی سری Navi و همچنین پردازنده‌های رده سرور EPYC 2 قرار است تا در سه ماه سوم سال میلادی جاری عرضه شوند. سه ماهه سوم سال میلادی جاری از ماه جولای تا سپتامبر است و باین حال تنها دو ماه دیگر تا زمان عرضه محصولات جدید این شرکت وجود دارد.

گمانه‌زنی می‌شود عرضه پردازشگرهای گرافیکی سری Navi در جریان مراسم کامپیوتکس امسال به صورت رسمی معرفی شود. کمپانی AMD برای زمان معرفی Navi تنها به سه ماهه سوم اشاره داشته است. بر خلاف آنچه که قبلا در شایعات ذکر شد، پردازشگرهای گرافیکی Navi در سری میان رده بوده که با فناوری ساخت 7 نانومتری و برخورداری از حافظه‌های ویدیویی GDDR6 جایگزین سری Polaris خواهند شد.

کمپانی AMD در مورد زمان عرضه نسل دوم پردازنده‌های EPYC نیز تنها به سه ماهه سوم اشاره داشته و به تاریخ دقیقی به صورت رسمی اشاره نشده است. گفتنی است، سری EPYC 2 در قدرتمندترین مدل از 64 هسته پردازشی برخوردار خواهد بود. افزون بر این اطلاعات، در بخشی دیگر اشاره شده که اولین نمونه 7 نانومتری از سری Navi با قیمتی کمتر از کارت‌های گرافیک Radeon VII در اوایل سال میلادی جاری عرضه می‌شود.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *