سامسونگ ابتلای کارگرانش به سرطان را تایید کرد

سامسونگ ابتلای کارگرانش به سرطان را تایید کرد‘کیم کی نام’ رییس بخش الکترونیک این شرکت کره ای روز شنبه خاطر نشان کرد شماری از کارمندان خط تولید این شرکت، به بیماری های مرگبار مبتلا شده و حتی جانشان را از دست داده اند.

او گفت این شرکت به دلیل این موضوع که سابقه ای بیش از یک دهه دارد از قربانیان و خانواده های آنها که جانشان را از دست داده اند عذرخواهی می کند و می داند که خیلی دیر در این باره اقدام کرده است.

او تاکید کرد شماری از این افراد به بیماری های مختلف مبتلا شده اند و مشکلات زیادی برای آنها و خانواده هایشان پدید آمده است و سامسونگ آماده است تا غرامت لازم را به آنها پرداخت کند.

این گزارش حاکی است شماری از کسانی که در خط تولید این کارخانه کار می کرده اند به بیماری های مختلف از جمله سرطان خون مبتلا شده اند و یکی از آنها در سال ۲۰۰۷ میلادی جان باخته است.

از جمله کسانی که قربانی بیماری سرطان خود به دلیل کار در کارخانه چیپ سازی سامسونگ شده ‘هوانگ یومی’ بوده که قرار است به خانواده اش غرامت پرداخت شود.

برخی گزارش ها حاکی است حدود ۲۴۰ کارگر این کارخانه به مواد شیمیایی سرطان‌زا آلوده و بیمار شده‌اند و تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر آنها بر اثر ابتلا به سرطان خون درگذشته‌اند.

سامسونگ و این خانواده ها در حال حل و فصل این مساله هستند و کمیته ای برای رسیدگی به موضوع تشکیل شده است و برای هر مورد بیماری ۱۳۲ هزار دلار غرامت پرداخت خواهد شد

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *