سامسونگ از SSDهای 8 ترابایتی رونمایی کرد

سامسونگ از SSDهای 8 ترابایتی رونمایی کرد


سامسونگ، کمپانیی واقع در کره جنوبی که تولیداش در خصوص SSDها را میتوان جز محصولات شاخص در این حوزه دانست. این کمپانی امروز از SSDهای 8 ترابایتی ویژه سرورها و دیتاسنترها رونمایی کرده است، همراه سخت افزار باشید.

SSDهای جدید سامسونگ با بهره گیری از 16 چیپست 512 گیگابایتی ساخته میشوند که هر کدام از این چیپست ها که از نوع 3-bit V-NAND هستند نیز، از 16 لایه 256 گیگابیتی ساخته شده اند. شاید باورش سخت باشد که این حجم از فضای ذخیره سازی تنها در مساحتی به اندازه 11 در 3.05 سانتی متر قرار دارد. فضای اشغال شده اندکی که باعث میشود بتوان از این درایوها در لپ تاپ های فوق باریک نیز استفاده کرد.

انتظار میرود این SSDها که به NF1 موسوم هستند به زودی جای SSDهای 2.5 اینچی NVMe را بگیرند. با این درایوها میتوان 576 ترابایت فضای ذخیره سازی را در رَک های 2U فراهم  آورد.

اس اس دی های NF1 از کنترلرهای قدرتمندی بهره مند اند که میتوانند با به کارگیری خطوط PCIe 4.0 و با پروتوکل NVMe 1.3، سه هزار و صد مگابایت در ثانیه اطلاعات را خوانده و 2000 مگابایت در ثانیه اطلاعات را ضبط کنند. همچنین این SSDها از 12 گیگابایت حافظه LPDDR4 جهت کَش استفاده میکنند که امکان پردازش هرچه سریعتر اطلاعات را به ارمغان می آورد.

  منبع TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *