سفارت کویت در دمشق بازگشایی می شود

سفارت کویت در دمشق بازگشایی می شودبه گزارش ایرنا به نقل از روزنامه الوطن چاپ سوریه، پس از امارات و بحرین، کویت سومین کشور عربی است که تلاش دارد تا بزودی سفارت خود را در دمشق باز کند.

اکنون بر خلاف هشت سال قبل که مسابقه بستن سفارتخانه ها در دمشق جریان داشت، رقابت برای بازگشایی سفارتخانه های عربی در سوریه آغاز شده است.

روزنامه القبس کویت به نقل از منابع مطلع سوری نوشت: سفارت کویت در دمشق به زودی باز می شود.

این در حالی است که منابع کویتی اعلام کردند که سفارت سوریه در کویت طی هشت سال، لحظه ای فعالیت خود را متوقف نکرده است.

نمایندگان پارلمان اردن نیز روز یکشنبه خواستار از سرگیری روابط دیپلماتیک با سوریه و بازگشت سفیر این کشور به دمشق شدند.

با آغاز بحران سوریه از اواخر اسفند ماه ۱۳۸۹ (۲۰۱۱ میلادی) کشورهای عربی روابط دیپلماتیک خود را با دمشق قطع و سفارتخانه های خود را در این کشور بستند.

هشت سال از جنگ در سوریه گذشت و اکنون که شکست توطئه برخی کشورهای عربی و غربی در این کشور آشکار شده است، بسیاری از کشورهای منطقه در تکاپو برای از سرگیری روابط خود با دمشق و بازسازی سفارتخانه هایشان در این کشور هستند.

امارات هفته گذشته با انجام مراسمی سفارت خود در دمشق را بازگشایی کرد. ساعاتی پس از این تصمیم امارات، بحرین نیز اعلام کرد سفارت خود در سوریه را بازگشایی می‌ کند.

بسیاری از تحلیلگران بازگشت دیپلمات های عربی به سوریه را یک پیروزی بزرگ برای این کشور ارزیابی می کنند که توانست هشت سال در برابر انواع توطئه های کشورهای عربی – غربی و رژیم صهیونیستی به رهبری عربستان، ترکیه و قطر ایستادگی کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *