سهامداران فیس بوک خواهان اخراج مارک زاکربرگ از ریاست آن شدند

سهامداران فیس بوک خواهان اخراج مارک زاکربرگ از ریاست آن شدند


سهامداران فیس بوک خواهان اخراج مارک زاکربرگ از ریاست آن شدند

ارتباطات > ارتباطات و فناوری – همشهری آنلاین:
پس از کاهش ١٥٠ میلیون دلاری ارزش بازاری فیس بوک، تعدادی از سهامداران این شرکت از جمله یکی از سهامداران عمده آن، پیشنهاد خلع مسئولیت زاکربرگ به عنوان رئیس این شرکت را مطرح کرده‌اند.

به گزارش مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، سهامداران فیس بوک سعی دارند مارک زاکربرگ را از ریاست این شرکت اخراج کنند. آنها دلیل این اقدام را مدیریت نادرست او در رسوایی‌های اخیر از جمله افشای اطلاعات توسط شرکت کمبریج آنالایتیکا، دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و اخبار جعلی می‌دانند.

شرکت سرمایه گذاری Trillium Asset Management که ١١ میلیون دلار از سهام فیس بوک را در اختیار دارد پیشنهادی را برای جدا کردن نقش زاکربرگ به عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس این شرکت ارائه کرده است.

در این پیشنهاد آمده است که سهامداران نمی‌توانند قدرت زاکربرگ را کنترل کنند زیرا او حدود ٦٠ درصد سهام مدیریتی فیس بوک را به عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس شرکت در اختیار دارد.

مدیر ارشد اجرایی که رئیس شرکت نیز است قدرت تاثیرگذاری زیادی روی هیات رئیسه و برنامه‌های آن دارد و نظارت مدیریتی را تضعیف می‌کند. جدا کردن ریاست و مدیریت ارشد اجرایی از میزان اختلافات می‌کاهد.

این خبر چند ساعت پس از کاهش ناگهانی ارزش سهام فیس بوک منتشر شد. در پایان روز چهارشنبه ارزش سهام فیس بوک ٢١ درصد کاهش یافته و ١٥٠ میلیون دلار از ارزش آن کاسته شد.

 

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *