سه مشکل امنیتی جدید برای پردازنده‌ای اینتل کشف شد

سه مشکل امنیتی جدید برای پردازنده‌ای اینتل کشف شد


به تازگی، مجددا مشکلات امنیتی جدیدی کشف شده که مربوط به پردازنده‌های کمپانی اینتل است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

امنیتی

کمپانی اینتل به تازگی اعلام کرده است که در پردازنده‌های این کمپانی سه آسیب پذیری امنیتی جدی کشف شده که توسط آنها، می‌توان به حافظه کش سطح اول و اطلاعاتی بسیار مهم دسترسی پیدا کرد. این آسیب پذیری جدید اینتل، L1 Terminal Fault یا به اختصار L1TF نامیده شده است.

وجود هر سه نوع از آسیب پذیری‌های L1TF در یک بیانیه عمومی منتشر شده است و شامل حال هر دو دسته پردازنده‌های معمولی و سرور این کمپانی می‌شود. به دلیل وجود این مشکلات تازه پیدا شده، از طریق نرم افزارهای مخرب و ماشین های مجازی مخرب می‌توان اطلاعات مهم یک سیستم دسترسی پیدا کرد. این دست از اطلاعات شخصی می‌توانند کلمات عبور، سوابق شخصی و یا حتی کلیدهای رمزنگاری شده باشند. بخشی از این مشکل بسیار جدی بوده و آن مروبط این موضوع است که در صورت مورد هدف قرار گرفتن یک سیستم توسط حمله کنندگان، دسترسی برای دیگر سیستم‌های متصل نیز امکان پذیر خواهد بود.

پیشتر کمپانی اینتل طی شرح آخرین نقشه راه خود، از پردازنده‌های آتی خود معرفی کرد که محافظت‌هایی را در برابر این دست از مشکلات امنیتی خواهند داشت. برای دیگر پردازنده‌ها نیز تنها راهکار محافظ استفاده از وصله‌های امنیتی کمپانی اینتل خواهد بود. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *