سه پردازنده نسل دهم از خانواده پردازشگرهای Ice Lake-U در وب‌سایت رسمی اینتل مشاهده شدند

سه پردازنده نسل دهم از خانواده پردازشگرهای Ice Lake-U در وب‌سایت رسمی اینتل مشاهده شدند


اخیراً سه پردازنده جدید از خانواده تراشه‌های نسل دهم سری Ice Lake-U با نام‌‎گذاری جدید و کنجکاوانه‌ای در وب‌سایت رسمی اینتل به نمایش درآمده‌اند که این عمل احتمالاً درزمینهٔ دسترسی به مشخصات فنی پیش از عرضه آن‌ها در فصل دوم سال 2020 میلادی انجام پذیرفته است. سه سی‌پی‌یو جدید و تازه‌نفس مشاهده شده از الگوی شماره‌گذاری 10x0NGy برخوردار می‌باشند که بر طبق آن، حرف x نمایانگر مدل تراشه بوده و حرف y نیز درزمینهٔ تمایز بین تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی در عنوان قرار گرفته است. سه پردازشگر قابل مشاهده به ترتیب عناوین Core i5-1030NG7 ،Core i7-1060NG7 و Core i3-1000NG4 با برخورداری از چهار هسته فیزیکی و هشت رشته پردازشی (برای مدل‌های Core i7 و Core i5) و دو هسته فیزیکی و چهار رشته پردازشی (برای مدل Core i3) را به خود اختصاص داده‌اند. تمامی پردازنده‌های فوق بر مبنای معماری “Sunny Cove” طراحی و توسعه پیدا کرده و توان طراحی حرارتی 10 وات (برای مدل‌های Core i7 و Core i5) و 9 وات (برای مدل Core i3) را با خود به ارمغان آورده‌اند.

سه پردازنده نسل دهم از خانواده پردازشگرهای Ice Lake در وب‌سایت رسمی اینتل مشاهده شدند

صرفه نظر از تفاوت در سرعت کلاک، از جمله دیگر ویژگی‌های کلیدی متمایزکننده سه پردازنده جدید و تازه‌نفس اخیراً مشاهده شده می‌توان به ظرفیت حافظه کش سطح سوم اشاره کرد که برابر هشت مگابایت برای تراشه Core i7، شش مگابایت برای تراشه Core i5 و چهار مگابایت برای تراشه Core i3 در نظر گرفته شده است. همان‌طور که از توان طراحی حرارتی و میزان انرژی مصرفی قابل استنباط است، این سری از محصولات برای لپ‌تاپ‌های الترا پرتابل (Ultra-Portable) در نظر گرفته شده و لذا فقط به پشتیبانی از رابط حافظه LPDDR4 با حداکثر سرعت کلاک 3733MT/s پرداخته‌اند.

پردازنده Core i7-1060NG7 از فرکانس مرجع 1.10 و توربو بوست 3.80 گیگاهرتز برخوردار می‌باشد، اما این مقادیر برای تراشه‌های Core i5-1030NG7 و Core i3-1000NG4 به ترتیب برابر با 1.10 و 3.50 گیگاهرتز و 1.10 و 3.20 گیگاهرتز در نظر گرفته شده‌اند. دو تراشه Core i7 و Core i5 از تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی مجتمع یکسان Gen11 Iris Plus برخوردار می‌باشند.

منبع: TechPowerUP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *