سه کمپانی Samsung و Micron و Hynix متهم به گران فروشی تراشه DRAMها شدند

سه کمپانی Samsung و Micron و Hynix متهم به گران فروشی تراشه DRAMها شدند


شرکت حقوقی Hagens Berman واقع در کالیفرنیا شمالی دادخواستی علیه Samsung، Micron و Hynix مطرح کرد. با سخت افزار همراه باشید.

شرکت Hagens Berman ادعا کرده سه کمپانی فوق در سال های 2016 و 2017 در مورد افزایش قیمت تراشه DRAMها با یکدیگر توافق کرده اند. این شرکت اظهار داشت تنها در سال 2017، DRAM ها 47 درصد افزایش قیمت داشته اند که این بالا رفتن قیمت ناگهانی در 30 سال گذشته تنها برای اولین بار است که اتفاق می افتد. این سه کمپانی یعنی سامسونگ، میکرون و هاینیکس در مجموع 96 درصد از بازار جهانی DRAMها را تا در سال 2017 در اختیار داشته اند. این افزایش قیمت ناگهانی زمانی اتفاق افتاد که دولت چین تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرد.

استیو برمن مدیر عامل Hagens Berman اعلام کرد: آنچه ما پس از بررسی بازار DRAMها به آن پی بردیم این است که تعدادی از شرکت ها که سهم بزرگی از بازار را در اختیار خود دارند، به جای رعایت قوانین بازار تصمیم گرفتند تا مصرف کنندگان را در تنگ نا قرار داده و از این کار سود بیشتری کسب کنند.

این شرکت اولین بار نیست که چنین شکایاتی را مطرح میکند. در سال 2006 نیز چنین شکایتی از سوی این شرکت برای بازار DRAMها مطرح گردید که در نهایت 300 میلیون دلار به افرادی که مبالغ بالایی برای DRAM پرداخت کردند، بازگشت داده شد.

در این شکایت آمده است دو شرکت سامسونگ و هاینیکس در مجموع 731 میلیون دلار بیشتر سود کرده اند و همین مبلغ را باید به عنوان جریمه پرداخت کنند به علاوه این که این دو کمپانی در مجموع 3,185 روز بازار را تحت تاثیر سیاست های خود قرار داده اند.

 

 

منبع TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *