سیلاب اصلی هنوز به خوزستان نرسیده است

سیلاب اصلی هنوز به خوزستان نرسیده استکیامرث حاجی‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم در اهواز اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران استان خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته اقدامات خوبی در راستای پیشگیری از وقوع تلفات جانی در استان انجام داشته که خوشبختانه ما با همه حوادث درون استان هیچگونه تلفات جانی تاکنون نداشته‌ایم.

وی افزود: خسارت‌هایی که تاکنون به استان وارد شده در حد ورود آب به مزارع کشاورزی و برخی روستا بوده که ما در راستای پیشگیری از تلفات جانی ۹۶ روستا را به صورت کلی و یا جزئی تخلیه و در ۳۵ اردوگاه اضطراری سراسر استان جا داده‌ایم؛ تمامی نیازهای ارودگاه‌های اضطراری مشخص و تامین شده است.

مدیرکل ستاد بحران استان خوزستان بیان کرد: نیم میلیون بطری آب معدنی در ۲۴ ساعت گذشته در اردوگاه‌ها توزیع شده است؛ بیش از ۵۰۰ تخته چادر به غیر از چادرهای هلال احمر در اردوگاه‌ها توزیع شده که در کنار آن‌ها چادرهایی بزرگ برای عشایر آسیب دیده از طریق اداره کل امور عشار توزیع شده است.

وی گفت: کار بزرگی در موردکاهش آب عبوری از رودخانه کرخه در محدوده شهرستان سوسنگرد و شهر بستان صورت گرفته که این اقدام با همراهی مردم بوده است؛ سیلاب اصلی که ما در انتظار آن هستیم هنوز به خوزستان نرسیده است و توقع داریم مردم همچنان هشدارهای ستاد بحران را جدی بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *