سی درصد از بازار پردازنده‌های دسکتاپ تا سه‌ماهه چهارم 2018 در اختیار AMD خواهد بود

سی درصد از بازار پردازنده‌های دسکتاپ تا سه‌ماهه چهارم 2018 در اختیار AMD خواهد بود


براساس گزارش جدیدی از Digitimes پیش‌بینی می‌شود کمپانی AMD به روند رو به رشد خود در بازار پردازنده‌های دسکتاپ تا انتهای سال 2018 ادامه دهد. بر این اساس انتظار می‌رود این تولیدکننده تراشه تا پایان سه‌ماهه چهارم سال 2018 میلادی چیزی حدود 30 درصد از سهم این بازار را به خود اختصاص دهد.

برخی از منابع صنعتی ناشناس این کمپانی اعلام کرده‌اند که AMD تغییرات گسترده‌ای را در استراتژی ساختاری خود انجام داده است. این کمپانی همکاری خود باGlobalfoundries  را به پایان رسانده و به منظور تولید پردازشگرهای گرافیکی، سرور و پردازند‌ه‌های دسکتاپ و PC برپایه لیتوگرافی 7 نانومتری، قراردادی جدید با شرکت بزرگ TSMC را به ثبت رسانده است.

ظاهرا این تغییر سیاست تاثیرات مثبت بر روی عملکرد مالی و میزان فروش محصولات AMD داشته است، به طوری که ارزش سهام این شرکت از اواسط سال میلادی جاری روند رو به رشدی را شاهد می‌باشد.

پردازنده‌های دسکتاپ

اینتل پیش‌تر به ناچار به معماری 14 نانومتری برای تولید پردازنده‌های خود بازگشت و البته مشکلاتی که این کمپانی با بازگشت به لیتوگرافی 10 نانومتری تجربه کرد، همه و همه باعث می‌شوند تا AMD حضور پررنگ‌تری در بازار پردازنده‌های دستکاپ داشته باشد.

در گزارش مذکور همچنین آمده است که تولیدکنندگان مادربرد مانند ایسوس، ام‌اس‌آی و گیگابایت تولید و عرضه محصولاتی برپایه پردازنده‌های AMD را افزایش داده‌اند که در نتیجه سهم این کمپانی از بازار پردازنده‌های دسکتاپ را به بیش از 20 درصد در سه‌ماهه سوم سال جاری رسانده است. بدین ترتیب به نظر می‌رسد کسب سهم 30 درصدی از بازار تا پایان سال 2018 چندان دور از ذهن نباشد.

شایان ذکر است که این کمپانی اخیرا طی قراردادی با دو شرکت سیسکو و اچ‌پی‌ای تعداد زیادی از پردازنده‌های EPYC خود را به فروش رسانده است.

منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *