شان پن ردپای قتل خاشقجی را می‌گیرد

شان پن ردپای قتل خاشقجی را می‌گیردخبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، رسانه‌های ترکیه‌ای از ورود شان پن بازیگر و کارگردان مشهور به استانبول برای ساخت فیلمی مستند درباره قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی خبر دادند.

پن به همراه ۱۰ تن از اعضای تیم خود در نزدیکی کنسولگری عربستان در استانبول دیده شده که مشغول تهیه عکس و فیلمبرداری برای ساخت این فیلم مستند بودند.

به گزارش ایرنا؛ خاشقچی که با روزنامه واشنگتن پست همکاری می‌ کرد، ۱۰ مهر ماه برای کارهای اداری خود به کنسولگری عربستان در ترکیه مراجعه کرد و دقایقی پس از ورود از سوی یک هیات اعزامی ۱۵ نفره از عربستان به ترکیه به قتل رسید.

کومت آل سعود پس از ۱۸ روز انکار، در پی فشار بین المللی با صدور بیانیه ای به قتل او در ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول اعتراف و اعلام کرد که در ارتباط با پرونده قتل او، ۱۸ نفر از جمله ۱۵ مامور تیم ترور اعزامی از ریاض دستگیر شده اند.

همه مدارک و شواهد نشان می دهد که ۱۵ مامور از نزدیکان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که از طرف او به استانبول اعزام شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند و بر این اساس، دولت ترکیه خواستار استرداد این افراد برای محاکمه در استانبول است؛ درخواستی که از سوی مقامات سعودی رد شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *