شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه کلان اقتصادی نمود نداشته‌اند | تاثیر دانش‌بنیان‌ها در عبور از تحریم‌ها

شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه کلان اقتصادی نمود نداشته‌اند | تاثیر دانش‌بنیان‌ها در عبور از تحریم‌هایحیی کمالی‌پور، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار همشهری آنلاین با بیان این مطلب افزود: گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان برای کیفیت‌سازی، بهینه‌سازی و بهره‌وری هر چه بیشتر می‌توانند به حوزه اقتصاد ورود کنند و موثر واقع شوند.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس از شرکت‌های دانش‌بنیان خواست در فضای داخلی و بین‌المللی ورود موثری داشته باشند و در ادامه گفت: این ورود موثر باعث می‌شود اقتصاد سنتی کشور تحت لوای اقتصاد دانش‌بنیان قرار گیرد و مشکلات آن کاهش پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط عبور از تحریم‌ها، گفت: تجربه نشان داده که هرگاه آورده‌های اقتصادی مبتنی بر علم باشد بهره‌وری بیشتری در سطح جامعه شکل خواهد گرفت و کاربری بیشتر کسب خواهد شد.

کمالی‌پور تصریح کرد: به طور قطع شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در حوزه اقتصادی کشور نقش‌آفرین باشند چراکه داشته‌های آنها مبتنی بر تجربیات علمی است که این خود می‌تواند در مسیر پویایی و شکوفایی اقتصاد موثر باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: البته گاهی اوقات مشاهده شده که هر جا با روش‌های سنتی به اقتصاد پرداخته شد از علم روز جا مانده‌ایم و نتیجه خوبی کسب نکرده‌ایم. شرکت‌های دانش‌بنیان برای کیفیت‌سازی، بهینه‌سازی و بهره‌وری هر چه بیشتر می‌توانند به حوزه اقتصاد ورود کنند و موثر باشند.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های گذشته رضایت‌بخش بوده است یا خیر، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های اخیر فعالیت خوبی از خود نشان داده‌اند اما این فعالیت چشمگیر نبوده است یعنی این فعالیت در عرصه کلان اقتصادی نمود نداشته است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *