شناورهای اورژانس در راه خلیج‌فارس

شناورهای اورژانس در راه خلیج‌فارسدکتر پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا، ‌درباره وضعیت ناوگان دریایی اورژانس کشور، گفت: همان‌طور که ناوگان هوایی اورژانس را توسعه دادیم، در حال حاضر هم به دنبال تکمیل و توسعه ناوگان دریایی اورژانس هستیم.

کولیوند ادامه داد: در حوزه اورژانس دریایی نیز می‌خواهیم همین مسیر را طی کنیم. در حال حاضر دو فروند شناور دریایی داریم که در هرمزگان مستقرند. در عین حال اضافه کردن پنج فروند شناور دریایی دیگر برای اورژانس نیز در دستور کارمان قرار دارد.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که قرار است این پنج فروند شناور دریایی اورژانس در بوشهر، خوزستان و هرمزگان مستقر شوند، گفت: بر این اساس می‌توانیم بین جزایر را پوشش اورژانسی دهیم.

او افزود: باید توجه کرد که در گذشته فقط پنج بالگرد اورژانس داشتیم، اما در حال حاضر با اقداماتی که انجام شده ۴۰ بالگرد و پایگاه اورژانس هوایی تامین و ایجاد شده که واقعا افتخاری برای کشور است.

او گفت: البته عدم تامین بالگرد دید در شب برای اورژانس، از نقاط ضعف‌مان محسوب می‌شود.به هر حال این‌که توانستیم ۴۰ فروند بالگرد برای اورژانس هوایی تامین و تعداد قابل توجهی از مصدومان را به سرعت جابه‌جا کنیم، جای افتخار دارد.

کولیوند در ادامه درباره وضعیت جذب نیروی انسانی در سازمان اورژانس کشور نیز گفت: سازمان اورژانس کشور با میزان زیادی کمبود نیرو مواجه است. خواستار آن هستیم که سازمان امور استخدامی آیین‌نامه پوشش فراگیر خدمات فوریت‌های پزشکی مصوب سال ۱۳۸۶ دولت را عملیاتی کند. طبق آن مصوبه ما باید تعداد زیادی نیروی انسانی جذب کنیم، اما متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *