شهروندان و مهمانان نوروزی از توقف در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند

شهروندان و مهمانان نوروزی از توقف در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر وجود سامانه بارشی از عصر امروز شنبه تا اواخر روز سه شنبه، ستاد مدیریت بحران شهرستان شوشتر به شهروندان و مهمانان نوروزی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آماده است: پیرو اخطاریه شماره ۱ مورخ دوم فروردین ۹۸ اداره کل هواشناسی خوزستان درخصوص ورود سامانه بارشی از اواسط روز شنبه ۳ فروردین ۹۸ لغایت اوایل چهارشنبه ۷ فروردین ۹۸ و طی این مدت انتظار افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد قابل ملاحظه تا شدید به همراه تندباد لحظه‌ای بویژه در روز دوشنبه ۵ فروردین ۹۸ و احتمال تگرگ در استان که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها را در پی دارد؛ لذا به کلیه شهروندان، عشایر و مهمانان نوروزی توصیه می‌شود تا زمان خروج این سامانه از اسکان در ساحل رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند. ستاد بحران شهرستان به حالت آماده باش است و کلیه بخشداران، دهیاران و شهرداران تابعه این شهرستان توصیه می‌شود از ترک محل کار تا خروج سامانه خودداری کنند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: آموزش و پرورش، ورزش وجوانان و اوقاف نیز نسبت به اسکان مهمانان نوروزی در مدارس، سالن‌های ورزشی، مساجد و بقاع متبرکه همکاری کنند.

همچنین اداره کل هواشناسی استان خوزستان در اخطاریه‌ای اعلام کرده که: از اواسط روز شنبه لغایت اوایل چهارشنبه هفته آینده با ورود سامانه باران‌زا، افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد قابل ملاحظه تا شدید به همراه تندباد لحظه‌ای به ویژه در روز دوشنبه و احتمال تگرگ در استان مورد انتظار است که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها را در پی خواهد داشت.

در ادامه این اخطاریه آماده است که: بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می‌شود. شمال خلیج فارس نیز طی این ایام مواج خواهد بود.

اما در پایان اخطاریه اشاره شده که بیشترین شدت بارش‌ها در اواسط روزهای یک شنبه تا اواخر سه‌شنبه که در روز یکشنبه و دوشنبه در مناطق شمال غربی، شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی استان خوزستان در روز سه شنبه در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *