صلیب سرخ انگلیس برای کمک به سیل‌زدگان ایران اعلام آمادگی کرد

 صلیب سرخ انگلیس برای کمک به سیل‌زدگان ایران اعلام آمادگی کردبه گزارش ایرنا، حمید بعیدی‌نژاد با انتشار پیامی در توییتر نوشت: صلیب سرخ انگلستان به سفارت کشورمان در لندن اعلام کرد که آمادگی کامل دارد به‌محض دریافت فهرست موردنیاز اقلام فوری کمک‌رسانی و تجهیزات مقابله باسیل از سوی هلال‌احمر ایران، موارد موردنیاز را به‌صورت فوری به ایران ارسال نماید.

در پی بارش‌های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته آغاز شد، سیلاب برخی استان‌های شمالی، جنوبی و جنوب غرب کشور را دربر گرفت.

در همین راستا تلاش دولت و دستگاه‌های امدادرسان، برای جبران خسارات ناشی از سیل و کاهش آلام مردم سیل‌زده در استان‌های مختلف ادامه دارد؛ به‌طوری‌که در جلسه هیات وزیران که به ریاست رئیس‌جمهوری تشکیل شد، بر کمک‌های بلاعوض و تسهیلات بانکی تأکید شد.

در این جلسه، آخرین ارزیابی‌های وزارت کشور و سازمان برنامه‌وبودجه کشور از خسارات واردشده به اماکن مسکونی شهری و روستایی و لوازم زندگی، باغات و مزارع کشاورزی و واحدهای صنفی و صنعتی، تأسیسات زیربنایی و خدماتی در استان‌های سیل‌زده به استحضار هیات وزیران رسید و با اعطای کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی به آسیب‌دیدگان موافقت شد. اعطای این کمک‌ها با تکمیل ارزیابی‌های میدانی ادامه خواهد یافت.

بعیدی‌نژاد دیروز سیاست رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به بودجه‌های دولتی آمریکا و انگلیس را ایجاد شکاف میان مردم و مسئولان ایران دانست و تصریح کرد اعتماد مردم به این رسانه‌های فارسی‌زبان تا حد زیادی کاهش‌ یافته است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *