طوفان فانی به سواحل شرقی هند رسید | بیش از یک میلیون نفر تخلیه شدند

طوفان فانی به سواحل شرقی هند رسید | بیش از یک میلیون نفر تخلیه شدندبه گزارش یورونیوز، سازمان هواشناسی هند اعلام کرد این طوفان که در برخی مناطق ساحلی با بارش باران های سیل آسا نیز همراه بود از ساعت هشت صبح آغاز شد.

منابع محلی هنوز از میزان واقعی خسارات و تلفات احتمالی این سانحه گزارشی منتشر نکرده‌اند، این در حالیست که مقامات دولتی پیش‌تر از بیش از یک میلیون نفر از ساکنان مناطق شرق و شمال شرقی خواسته بودند که محل زندگی خود را ترک و به مناطقی بروند که در مسیر عبور طوفان واقع نشده است.

سازمان هواشناسی هند اعلام کرده است که طوفان فانی پس از عبور از خلیج بنگال در نهایت صبح روز جمعه مناطق ساحلی اودیسا، ایالتی در شرق این کشور را درنوردید.

کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به سرعت این طوفان که بین ۱۸۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است آنرا از جهت دسته بندی در رتبه ۳ تا ۴ قرار داده اند.

بر اساس پیش بینی‌ها این طوفان پس از سواحل اودیسا در شرق هند از مناطقی بسیار پرجمعیت که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را در خود جای داده گذر خواهد کرد و پیش از آنکه روز شنبه بخش هایی از کشور بنگلادش را تحت تاثیر قرار دهد از ایالت بنگال غربی عبور می کند.

بر اساس این گزارش سواحل اودیسا که طوفان در حال حاضر به همراه بارش های تند آنرا تحت تاثیر قرار داده با خطر بالا آمدن یک متر و نیمی آب و جاری شدن سیلاب در مناطق کم ارتفاع روبرو است.

گفته می شود که دولت بنگلادش نیز از هم اکنون ارتش این کشور را برای کمک رسانی به حادثه دیدگان احتمالی طوفان به حال آماده باش درآورده و دستور تخلیه ۱۹ منطقه ساحلی این کشور را صادر کرده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *