عرضه انبوه حافظه‌های جدید DDR4 مخصوص لپ‌تاپ‌ها با فناری ساخت 10 نانومتر، توسط کمپانی سامسونگ

عرضه انبوه حافظه‌های جدید DDR4 مخصوص لپ‌تاپ‌ها با فناری ساخت 10 نانومتر، توسط کمپانی سامسونگ


کمپانی سامسونگ به تازگی اعلام کرده، این کمپانی تولید انبود حافظه‌های DDR4 جدید از نوع SoDIMM را آغاز کرده است. حافظه‌های جدید این کمپانی در کلاس ده نانومتری هستند و مخصوص لپ‌تاپ‌های گیمینگ تولید خواهند شد. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

DDR4

حافظه‌های اصلی با فناوری ساخت 10 نانومتر، علاوه بر ارائه ظرفیت حافظه بیشتر سرعت را نیز تا 2666 مگاهرتز افزایش می‌دهد. علاوه بر این، طبق اطلاعاتی که بدست آمده، مصرف انرژی نیز در این حافظه‌ها تا 39 درصد کاهش یافته است. کمپانی سامسونگ به تازگی خبر از آغاز تولید انبوده این حافظه‌ها داده که در برای نخستین بار با ظرفیت 32 گیگابایت، اولین مدل‌های SoDIMM در این کلاس برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ خواهند بود.

فناوری ساخت 10 نانومتری سبب ارائه کارایی هر چه بیشتر برای تجربه گیمینگ در لپ‌تاپ‌های مخصوص و توان بیشتر لپ‌تاپ‌های سری ورک استیشن مبتنی بر این حافظه‌ها خواهد بود. در قسمت مصرف انرژی می‌توان به یک لپ‌تاپ دارای دو ماژول حافظه 32 گیگابایتی (جمعا 64 گیگابایت حافظه RAM) اشاره داشت که حداکثر تا 4.6 وات و در حالت بیکاری 1.4 وات را مصرف خواهد کرد. در این حال اگر این مورد را با یکی از لپ‌تاپ‌های گیمینگ امروزی که مجهز به 16 گیگابایت حافظه اصلی می‌باشد مقایسه کنیم، علاوه بر کارایی بیشتر شاهد کاهش 25 درصدی انرژی در این حافظه‌ها خواهیم بود.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *