عقد موقت دختر ۱۰ ساله با پسر ۲۲ ساله بهمبئی باطل شد

عقد موقت دختر ۱۰ ساله با پسر ۲۲ ساله بهمبئی باطل شدعلی سعیدی، رئیس دادگستری شهرستان بهمئی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: در چند روز اخیر شاهد انتشار فیلمی با عنوان عقد دختربچه‌ای ۱۰ساله با مردی ۳۰ساله بودیم که با همکاری دستگاه‌های متولی و حوزه قضایی مسئله را پیگیری کردیم.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت‌گرفته و آوردن عاقد، داماد و اولیای دختر ۱۰ساله متوجه شدیم که داماد ۲۲ سال سن دارد و به‌رسم طایفه‌ای و عشیره‌ای و رسومات محلی  که در شهرستان بهمئی رایج است دختر را برای پسر نامگذاری کرده‌اند تا بعد از گذشت ۶ سال که دختر به سن قانونی برای همسرداری برسد، ازدواج کنند.

سعیدی با بیان اینکه  خانواده دختر و پسر در اظهارات خود گفته‌اند که برای اینکه دختر و پسر از نظر قانونی و شرعی به همدیگر محرم  باشند اقدام به چنین عملی  کرده‌اند، اضافه کرد: هر پدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم محسوب می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی به ابطال عقد موقت دختر ۱۰ساله اشاره کرد و ادامه داد: با راهنمایی و ارشاد پدر و داماد توسط مشاورین دادگاه طبق ماده ۵۰ حمایت از خانواده با بذل مهریه از طرف پدر عروس و بذل مدت از طرف داماد عقد این دختر ده‌ساله و پسر ۲۲ساله با رضایت هر دو خانواده ابطال شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *