فرمانده کل ارتش درگذشت پدر توپخانه ایران را تسلیت گفت

فرمانده کل ارتش درگذشت پدر توپخانه ایران را تسلیت گفتبه گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» با صدور این پیام تسلیت تصریح کرد: مردی از تبار رزمندگان و اسطوره‌های دفاع مقدس آسمانی شد، فرمانده‌ای دلاور، بی‌باک، شجاع، دارای اخلاق فرماندهی و نبوغ نظامی که در شان و تراز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

فرمانده کل ارتش در این پیام تسلیت عنوان کرد: بزرگ‌مردی که خیلی از ما و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، به واسطه حضور تاثیرگذار ایشان در ده ها عملیات جنگ تحمیلی و پس از آن به وی بدهکاریم.

سرلشکر موسوی در این پیام بیان کرد: امیر سرتیپ ترکان نابغه و پدر توپخانه ایران و از نام‌آوران گمنام و رزم‌آوران بی ادعای دفاع مقدس بود که سال ها خلعت خدمت بر تن داشت، دانشمند مجاهدی که علم و دانش و تجربه و تخصص را با ایمان و تعهد به هم آمیخته بود و منشاء اقدامات شاخص و اثرگذاری در عرصه دفاع مقدس شد.

پیام فرمانده کل ارتش می افزاید: امیر سرتیپ ترکان در شکل‌گیری پیروزی انقلاب اسلامی حضوری موثر داشت و با جانفشانی و همراهی شهید سپهبد صیاد شیرازی و فرماندهان بزرگ نیروهای مسلح، لحظات تاریخ سازِ نجات مردم ایران عزیز در شمال غرب و غرب و شهرهای بزرگ از جمله سنندج و نجات پادگان این شهر را رقم زد.

پیام سرلشکر موسوی تصریح می کند: آن فرمانده ولایی و مخلص، پس از دوران دفاع مقدس نیز با اهتمام جدی در مسیر انتقال گنجینه تجربیات، دانش و تخصص به نسل جوان و افسران ارتش جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

این پیام می افزاید: اگر امروز رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران و مجموعه پرتوان نیروهای مسلح با اقتدار در مقابل دشمن ایستاده‌اند، بدون شک این اقتدار را مدیون جانفشانی‌های مردان بزرگی همچون امیر سرتیپ ترکان و شهدای والامقام نیروهای مسلح می دانند که راه، نام و اثرات بی بدیلشان در تاریخ ایران اسلامی تا همیشه جاودان خواهند ماند.

در پیام فرمانده کل ارتش آمده است: یقیناً امت شریف و فهیم ایران سربلند اسلامی به‌واسطه رضایت فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و تقدیر معظم‌له از ایشان و اقدامات دوراندیشانه قدردان آن مرحوم خواهند بود.

سرلشکر موسوی در این پیام درگذشت آن امیر ولایی را به محضر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی)، خانواده وی و همرزمان آن امیر سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت و از خداوند بزرگ، علو درجات آن سفر کرده را خواستار شد.

امیر سرتیپ احمد ترکان، معاون اسبق عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران، پدر توپخانه ایران، از قهرمانان و نوابغ دوران هشت سال دفاع مقدس و یار دیرین شهید صیاد شیرازی صبح روز دوشنبه دار فانی را وداع گفت.

مراسم تشییع پیکرمرحوم امیر سرتیپ احمد ترکان، ساعت هشت صبح امروز- سه شنبه- در مرکز آموزش توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی ارتش در اصفهان با حضور مسئولان کشوری و لشگری و ساعت ۹ در خیابان ارباب با حضور مردم قدرشناس برگزار و سپس پیکر آن مرحوم به سمت گلستان شهدا تشییع و در باغ رضوان اصفهان آرام خواهد گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *