فعالسازی سامانه ثبت خسارت مددجویان سیل‌زده

فعالسازی سامانه ثبت خسارت مددجویان سیل‌زدهبه گزارش فارس، محمد شریعتمداری با تاکید بر اینکه همه  اقدامات در حمایت از سیل‌زدگان ادامه خواهد داشت‌، گفت‌: از ابتدای وقوع سیل، سازمان بهزیستی و سایر سازمان‌های تابعه وزارت رفاه همه ظرفیت خود را برای کمک به مددجویان تحت پوشش بسیج کردند و مدیران مربوطه حضور میدانی فعال داشتند. 

وی افزود: سامانه ثبت خسارت مددجویان بهزیستی فعال شده تا میزان خسارت وارده به طور کامل شناسایی شود. 

شریعتمداری گفت: به رئیس سازمان بهزیستی دستور داده شد تا تمام مددجویان در مناطق سیل‌زده کمک هزینه معیشتی به میزان ۳ برابر مستمری را بگیرند که طبق گزارش دریافت شده این رقم برای برخی از مددجویان مناطق سیل‌زده پرداخت شده و مابقی تا هفته آینده پرداخت می‌شود. 

وزیر رفاه ادامه داد: همچنین تمهیدات اندیشیده شده برای آن دسته از افرادی که آسیب جدی ناشی از سیل به زندگی‌شان وارد شده وام قرض‌الحسنه ۵ میلیون تومانی برای خرید لوازم منزل پرداخت شود تا کمکی به آنها شده باشد. 

شریعتمداری افزود: همچنین برای مددجویانی که سرپرست خانوار هستند علاوه بر کمک‌های دولت، بهزیستی نیز مبلغ ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض برای بازسازی مسکن به آنها پرداخت می‌کند. 

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده این بوده که مراکز نگهداری مددجویان و گروه‌های هدف جابجا و به نقاط امن رفته‌اند. 

وی ادامه داد: اقلام مورد نیاز و ضروری مددجویان تحت پوشش به صورت هدفمند در میان آنها توزیع شده است. 

وزیر رفاه گفت: واحدهای مراکز آسیب دیده و آسیب‌های وارد شده به مددجویان به طور دقیق شناسایی خواهد شد شده و با تخمین خسارت تا رفع مشکل مددجویان کنار آنها خواهیم بود. 

شریعتمداری افزود: از سوی دیگر تیم‌های اورژانس اجتماعی، روانشناسان و مشاوران برای حمایت‌های اجتماعی و روانی از دیگر آسیب‌دیدگان در منطقه فعال بوده‌اند. 

وزیر رفاه با اشاره به خسارت‌های جدی وارد شده به سیل‌زدگان و مددجویان تحت پوشش، گفت: ما با همراهی مردم، خیرین و هماهنگی‌ با سایر سازمان‌ها کنار سیل‌زدگان خواهیم بود و به نحوی تلاش خواهیم کرد که خسارت پیش آمده مرتفع شود. 

حاتم شاکرمی، معاون روابط کار نیز  در حاشیه تشکیل ستاد کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان لرستان، گفت: تمام کارگران آسیب‌دیده در سیلاب اخیر کشور و به خصوص در استان لرستان مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

وی اظهارداشت: این ستاد در راستای خدمات‌رسانی منسجم دستگاه‌های زیرمجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شده است تا هر گونه کمک و امدادرسانی با مدیریت و هماهنگی استانداری و مدیریت بحران به مناطق سیل‌زده ارسال شود.

وی افزود: تمام واحدهای اقتصادی، تولیدی، صنعتی و کشاورزی در ستاد تسهیل بررسی و در کارگروه‌ها در خصوص استمهال بدهی‌ها، تسهیلات ویژه احیای این واحدها اقدام می‌شود.

معاون روابط کار همچنین گفت: تمام کارگران آسیب‌دیده در سیلاب اخیر کشور و به خصوص در استان لرستان مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *