فوت یک زن و کودک ۵ ساله در سیل مشهد اردهال اصفهان

فوت یک زن و کودک ۵ ساله در سیل مشهد اردهال اصفهانبه گزارش ایسنا منصور شیشه فروش، مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به وقوع رگبار و بارش در شمال استان اصفهان اظهار کرد: «متاسفانه سه‌شنبه شب (۲۴ اردیبهشت) در پی رگبار و تگرگ بهاری، رودخانه مشهد اردهال در بخش نیاسر کاشان، فعال شده و خودروهایی که در جوار رودخانه پارک کرده بودند را با خود می‌برد.»

او افزود: «امدادگران وارد عمل شده و چند خودرو و شهروند را از سیل نجات می‌دهند، اما یک خودرو پراید که با وجود هشدارهای پیشین در مسیر رودخانه توقف کرده بود، بوسیله سیل محاصره می‌شود و دو سرنشین آن کشته می‌شوند.»

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: «سرنشینان شامل یک خانم و یک کودک پنج ساله بودند. پیش بینی این است که تا روز جمعه این وضعیت ادامه دارد. مناطق کوهپایه و دره‌رودها در معرض این خطر قرار دارند. در حال حاضر در مشهد اردهال حضور داریم و جلسه‌ای در این زمینه تشکیل شده است. »

پیش از این اداره کل هواشناسی استان اصفهان در خصوص خطر وقوع سیلاب و بارش‌های رگباری هشدار داده بود.

جواد مزروعی، مدیر مرکز مدیریت بحران شهرستان کاشان هم در این باره گفت: «ستاد بحران بعد از پیش‌بینی اداره هواشناسی در خصوص وقوع سیل اخطارهای لازم را داده بود، اما از ۳۰ ماشینی که در مسیر سیل بودند تنها سه خودرو سهل‌انگاری کردند و از مسیر رودخانه خارج نشدند. »

او افزود: «سیل حجم وسیعی نداشت و فقط ۳ خودرویی که در مسیر رودخانه بود را برده بود که متأسفانه در این حادثه دو نفر فوت شدند. »

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *