قیمت طلا در دنیا صعودی شد

قیمت طلا در دنیا صعودی شدتسنیم به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱درصد افزایش به ۱۲۴۴ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۱ درصد رشد به ۱۲۴۹ دلار و ۴ سنت رسید.

آمیت کومار گوپتا، تحلیلگر بازار طلا گفت: به دلیل تقویت شاخص دلار، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته است.

وی افزود: تا زمان برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا در همین حدود باقی خواهد ماند.

به دنبال تقویت مجدد میزان بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا و تضعیف پوند انگلیس در نتیجه وضعیت نامعلوم برگزیت، ارزش دلار امروز در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه اخیر باقی ماند. ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون در یادداشتی نوشت: «فعلا این دلار است که بیشترین تاثیر را در تعیین قیمت طلا دارد.»

به احتمال فراوان فدرال رزرو آمریکا در نشست روزهای ۱۸ و ۱۹ دسامبر نرخ بهره را بار دیگر افزایش خواهد داد، اما بازار روی روند افزایش نرخ بهره در سال آینده میلادی متمرکز شده است.

سرمایه‌گذاران همچنین به دقت تحولات مربوط به برگزیت را دنبال می‌کنند. پس از تعویق رای‌گیری بر سر طرح برگزیت در پارلمان، تلاش حزب محافظه کار انگلیس برای کنار گذاشتن ترزا می، از سمت نخست وزیری شتاب بیشتری گرفته است.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا روز سه‌شنبه با ۰.۴۳ درصد افزایش به ۷۶۳.۵۶ تن رسید که بیشترین رقم از اواخر ماه اوت تاکنون بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *