قیمت کارت گرافیک RTX 2080 کمپانی انویدیا مشخص شد

قیمت کارت گرافیک RTX 2080 کمپانی انویدیا مشخص شد


طبق آخرین اطلاعات در دسترس قرار گرفته در مورد کارت‌های گرافیک آتی کمپانی انویدیا، قیمت گذاری RTX 2080 مشخص شده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

RTX 2080

این روزها بحث بر سر کارت‌های گرافیک نسل بعدی کمپانی انویدیا زیاد است. بنا بر آخرین اطلاعات منتشر شده، انتظار می‌رود تا در هفته آینده در خلال مراسم گیمزکام امسال (Gamescom 2018)، کمپانی انویدیا کارت‌های گرافیک سری RTX 20 خود را معرفی کند. مراسم گیمزکام امسال در شهر کلن کشور آلمان برگذار خواهد شد.

یکی از منابع آگاه، به نقل یکی از کاربران فروم Baidu گزارش می‌دهد، اطلاعات زیادی را از سوی یکی از شرکای کمپانی انویدیا دارد که مربوط به کارت‌های گرافیک نسل بعدی است. طبق این اطلاعات، GeForce RTX 2080، کارت گرافیک نسل بعدی کمپانی انویدیا، با معماری Turing، از قیمت 649 دلاری برخوردار است. این کارت گرافیک طبق آخرین اطلاعات مشخص شده از سوی بنچمارک‌ها، کارایی بیشتر از یک TITAN V را خواهد داشت که قیمت آن 1000 دلار است، از معماری Volta و حافظه‌های ویدیویی HBM2 نیز برخوردار می‌باشد. در مقابل TITAN V، کارت گرافیک GeForce RTX 2080 طبق اطلاعات منتشر شده معماری Turing و حافظه‌های ویدیویی نوع GDDR6 را به همراه دارد.

از سوی دیگر گفته می‌شود، کارت گرافیک GeForce RTX 2080 از 3072 هسته پردازشی کودا و 8 گیگابایت حافظه ویدیویی GDRR6 برخوردار است. کمپانی انویدیا همانند GTX 1080، میزان حافظه ویدیویی را افزایش نداده  اما این بار شاهد پیشرفت این دست از استک حافظه‌ها، از GDDR5X به GDDR6 با رابط 256 بیتی هستیم. اطلاعاتی دیگر چون میزان فرکانس پردازشی پایه و حداکثر این کارت گرافیک و فرکانس موثر حافظه مشخص نشده است. اما بنا بر اطلاعات سامسونگ می‌دانیم، این حافظه‌های ویدیویی تا حداکثر 14 گیگابیت بر ثانیه سرعت دارند. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ همزمان با معرفی نسل بعدی کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا، آیا شما تصمیم خواهید گرفت تا کارت گرافیکی سیستم خود را ارتقا دهید؟ نظرات خود را با ما، در وب سایت سخت افزار به اشتراک بگذارید.

منبع: VideoCardZ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *