مادربردهای X570 نسبت به سری قبلی ارزان نیستند

مادربردهای X570 نسبت به سری قبلی ارزان نیستند


به گزارش از یک منبع معتبر، مادربردهای مبتنی بر چیپست X570 کمپانی AMD ارزان نخواهند بود. در ادامه با سخت افزار باشید.


X570


طی یک مصاحبه صورت گرفته با یکی از مدیران کمپانی MSI اشاره شده است که مادربردهای جدید مبتنی بر چیپست X570 ارزان قیمت نیستند. افزون بر این، اشاره شده که فناوری‌هایی که در نسل بعدی مادربردهای آتی همراه شدند یکی از دلایل افزایش قیمت هستند.

تا پیش از این خبر، یکی از دلایل مهم انتخاب پلتفرم AMD برای پردازنده و مادربرد، قیمت کمتر در مقایسه با نمونه‌های شرکت اینتل بود. حال یک نکته دیگر را باید بدانید که به کنار از به کارگیری فناوری‌های جدید که مسبب افزایش قیمت شدند، طی این مصاحبه اشاره شد که بعید است تا مادربردهای X570 قیمت کمتری به نسبت مدل‌های مبتنی بر تراشه Z390 اینتل داشته باشند. طبق اطلاعاتی که در کامپیوتکس 2019 امسال توسط AMD اعلام شد، این مادربردها از استاندارد ارتباطی PCIe نسل چهارم استفاده می‌کنند که طبق گفته یکی از مدیران ارشد تولید کننده مادربرد این مورد به کنار از بحث افزایش مصرف توان، یکی از علل‌های پیچیدگی بیشتر در طراحی محصولات آتی است.

اگر قصد ارتقا سیستم خود به پلتفرم جدید کمپانی AMD و استفاده از معماری 2 Zen را دارید می‌بایست بودجه بیشتری را نسبت به سال گذشته اختصاص دهید. با این حال دو راهکار وجود دارد تا بدون صرف کردن هزینه بیشتر از پردازنده‌های نسل RYZEN 3000 استفاده کنید. در حالت اول اگر دارنده مادربردهای مبتنی بر چیپست X470 هستید، کافیست تا بایوس مادربرد خود را آپدیت کنید تا قادر به استفاده از پردازنده‌های جدید باشید. در حالت دوم، اگر تازه تصمیم به تهیه مادربرد گرفتید، خبر خوب این است که طی این مصاحبه تایید شده که مادربردهای X470 همچنان به عنوان نمونه‌های جایگزین با قیمت کمتر در بازار موجود خواهند بود.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *