مارک اسپر وزیر دفاع جدید آمریکا شد

مارک اسپر وزیر دفاع جدید آمریکا شدالعالم به نقل از اسکای نیوز نوشت: کاخ سفید اعلام کرد «مارک اسپر» به عنوان وزیر دفاع جدید آمریکا انتخاب شد.

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا پیش از این مارک اسپر را به عنوان سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا معرفی کرده بود.

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا پس از انصراف «پاتریک شاناهان» از نامزدی پست وزارت دفاع، مارک اسپر را به عنوان جانشین او معرفی کرده بود. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا از پذیرش سمت وزیر دفاع سر باز زد.

مارک اسپر ۵۵ ساله از نوامبر سال ۲۰۱۷ با چراغ سبز سنا به عنوان معاون وزیر دفاع آمریکا در ارتش مشغول بوده است. پنتاگون در زندگینامه مارک اسپر وظایف او را شامل استخدام، سازماندهی، آموزش، تدارکات و مراقبت از ۱.۴ میلیون نظامی زیر پرچم، گارد ملی، سربازان ذخیره، دپارتمان غیرنظامیان ارتش و خانواده‌هایشان عنوان کرده است.

او پیش از این مقامی اجرایی در شرکت رایتون که یک پیمانکار دفاعی است، برعهده داشته و اخیرا نیز به عنوان معاون در امور دولتی خدمت کرده است.

مارک اسپر همچنین بعنوان مشاور امنیت ملی سنتاتور لدر بیل و به عنوان مدیر اجرایی و مشاور سیاسی سناتور «چاک هگل» خدمت کرده است. وی همچنین مسئول امور امنیت ملی در کمیته روابط خارجه سنا بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *